Advents, ljusstake i mässing design Lotta Horn L ca45,5cm
Utrop: 100 kr
Skulptur, i glas O. Toikka Nuutajärvi sign numrerad L ca 33,5cm H ca 24,5cm
Utrop: 1 200 kr
Skål, Eva Englund blomstermotiv Orrefors H ca18cm B ca23cm
Utrop: 475 kr
Skål, H ca14cm B ca18,5cm samt 1 Vas H ca22cm blomstermotiv Eva Englund Orrefors
Utrop: 250 kr
Skulptur, i glas sign. O. Toikka Nuutajärvi L ca23cm H ca8cm
Utrop: 125 kr
Skulptur, i glas bakdel defekt O.Toikka Nuutajärvi L ca20cm H ca7,5cm
Utrop: 50 kr
Vaser, 2st Rosenthal Versace Gold Baroque ca18,5cm och ca14cm kvitto på 14900kr
Urna, Rörstrand sprickor i locket samt i botten tidigt 1900tal
Skål, Ulrika Hydman Vallien kosta boda graverad lilla riksvapnet i botten
Utrop: 150 kr
Armband, Pansar ihåligt ca18,5cm Ring med stenar Ø16¼ 18K 14,8g
Utrop: 3 100 kr
Olja, på duk sign. Magnusson ca.29x58,5cm skadad
Utrop: 200 kr
Figurin, fisk på sockel Gunnar Nylund H ca15,8cm Rörstrand
Utrop: 500 kr
Figurin, Gunnar Nylund L ca23cm Rörstrand
Litografi, signerad Lars Norrman 108/360 ca32x54cm
Utrop: 175 kr
Vas, Orrefors signerad Lars Hellsten
Vas, Argenta graverad- NK gevärsskytte 1944 H ca16cm
Figurin, pojke med hund made in denmark H ca 16,5cm
Vas, B&G i porslin H ca18cm
Taklampa, i mässing och kristall ej funktionsgaranti
Bordslampa, i mässing med lampskärmar ojordad sladd ej funktionsgaranti
Tisdag 7 jul 2009
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning AB