701 - 720 av 1 076
1...353637...54 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 7 juli 2009

Klubbad för

Advents, ljusstake i mässing design Lotta Horn L ca45,5cm

1 100 kr

Utrop: 100 kr

Skulptur, i glas O. Toikka Nuutajärvi sign numrerad L ca 33,5cm H ca 24,5cm

2 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Skål, Eva Englund blomstermotiv Orrefors H ca18cm B ca23cm

400 kr

Utrop: 475 kr

Skål, H ca14cm B ca18,5cm samt 1 Vas H ca22cm blomstermotiv Eva Englund Orrefors

250 kr

Utrop: 250 kr

Skulptur, i glas sign. O. Toikka Nuutajärvi L ca23cm H ca8cm

600 kr

Utrop: 125 kr

Skulptur, i glas bakdel defekt O.Toikka Nuutajärvi L ca20cm H ca7,5cm

275 kr

Utrop: 50 kr

Vaser, 2st Rosenthal Versace Gold Baroque ca18,5cm och ca14cm kvitto på 14900kr

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Urna, Rörstrand sprickor i locket samt i botten tidigt 1900tal

200 kr

Utrop: 50 kr

Skål, Ulrika Hydman Vallien kosta boda graverad lilla riksvapnet i botten

150 kr

Utrop: 150 kr

Armband, Pansar ihåligt ca18,5cm Ring med stenar Ø16¼ 18K 14,8g

Utrop: 3 100 kr

Olja, på duk sign. Magnusson ca.29x58,5cm skadad

75 kr

Utrop: 200 kr

Figurin, fisk på sockel Gunnar Nylund H ca15,8cm Rörstrand

400 kr

Utrop: 500 kr

Figurin, Gunnar Nylund L ca23cm Rörstrand

550 kr

Utrop: 500 kr

Litografi, signerad Lars Norrman 108/360 ca32x54cm

425 kr

Utrop: 175 kr

Vas, Orrefors signerad Lars Hellsten

200 kr

Utrop: 200 kr

Vas, Argenta graverad- NK gevärsskytte 1944 H ca16cm

550 kr

Utrop: 475 kr

Figurin, pojke med hund made in denmark H ca 16,5cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Vas, B&G i porslin H ca18cm

125 kr

Utrop: 200 kr

Taklampa, i mässing och kristall ej funktionsgaranti

175 kr

Utrop: 100 kr

Bordslampa, i mässing med lampskärmar ojordad sladd ej funktionsgaranti

1 600 kr

Utrop: 50 kr