Avslutad | Dekorativa – Onsdag 22 april 2009
Klubbad för
Konst Grafik
Roland Svesson, Färglitografi, "Ålderdomlig interiör, Isle of foula" Signerad och numrerad, 40x65 cm, ramad
Belysning Vägglampor
Vägglampa, brons, 1920/30 tal, Sjöjungfru med delfin och vågor. Glas saknas. Höjd: 18 cm.
Kuriosa Benarbeten
Orientalisk vas i ben, figurscen med drakar runt om, med text i mynningen, se bild. Höjd: 20 cm
Apoteksglas, samling med varierande ålder, vissa saknar lock, enligt bild. Höjd på den största: 32 cm
Josef Öberg, signerad, Olja på pannå, 58x 37 cm, förgylld ram. Små torrsprickor, enligt bild.