41 - 60 av 64
1234 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 22 april 2009

Klubbad för

Konst Grafik

Roland Svensson, litografi, signerad och numrerad, 16 x 17 cm, ramad

Utrop: 600 kr

Konst Grafik

Roland Svesson, Färglitografi, "Ålderdomlig interiör, Isle of foula" Signerad och numrerad, 40x65 cm, ramad

Utrop: 550 kr

Konst Grafik

Sven X:et Erixson, Färglitografi, "Dans" Signerad och numrerad, 40 x 65 cm, ramad

200 kr

Utrop: 300 kr

Konst Grafik

Endre Nemes "Reseetui" Färglitografi, signerad och numrerad, 58x90 cm, oramad

300 kr

Utrop: 350 kr

Konst Grafik

Ernst Fuchs, "Das ungleiche par" Signerad och numrerad, 92 x 65 cm, oramad

400 kr

Utrop: 450 kr

Konst Grafik

Philip Von Schantz, Grafiskt blad, Signerat, oramad.

Utrop: 250 kr

Konst Grafik

Björn Brusewitz, Grafikst blad, signerat, E.T. 36x50 cm

Utrop: 300 kr

Konst Grafik

Roland Svensson, litografi, signerad och numrerad, 29x 32 cm

Utrop: 400 kr

Konst Grafik

Japansk färglitografi, stämpelsignerad, 39 x 53 cm, ramad

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 100 kr

Alf Ivar, olja på pannå, " Tre vänner" 42 x 35 cm

Utrop: 900 kr

Krucifix, sk. triumfkors, 1800-tal, Höjd: 25 cm.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Belysning Vägglampor

Vägglampa, brons, 1920/30 tal, Sjöjungfru med delfin och vågor. Glas saknas. Höjd: 18 cm.

Utrop: 900 kr

Glas Vaser

Erik Höglund, Glasvas med figur, signerad och numrerad, Höjd 14,5 cm

Utrop: 200 kr

Kuriosa Benarbeten

Orientalisk vas i ben, figurscen med drakar runt om, med text i mynningen, se bild. Höjd: 20 cm

Utrop: 1 100 kr

Apoteksglas, samling med varierande ålder, vissa saknar lock, enligt bild. Höjd på den största: 32 cm

Utrop: 750 kr

Konst Grafik

Roland Svensson, litografi, signerad och numrerad, 29 x 25 cm, ramad.

Utrop: 500 kr

Belysning Bordslampor

Bordslyster, Höjd 38 cm.

Utrop: 800 kr

Josef Öberg, signerad, Olja på pannå, 58x 37 cm, förgylld ram. Små torrsprickor, enligt bild.

Utrop: 1 200 kr

Okänd konstnär, olja på pannå, otydligt signerad, 52 x 58 cm.

Utrop: 1 400 kr