21 - 40 av 64
1234 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 22 april 2009

Klubbad för

Konst Grafik

Okänd konstnär, färglitografi, religiöst motiv, 1700/1800- tal. Ramad, 63 x 49 cm.

Utrop: 2 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 2 500 kr

Okänd konstnär, olja på plåt, 17-1800-tal, ramad. 50 x 40 cm

Utrop: 5 000 kr

Philippe Rougemont, " Ballerinor" Olja på duk, 79 x 70 cm. ramad

Utrop: 11 000 kr

Konst Grafik

Carsten Regild, Färglitografi, "Nefertiti" signerad och numrerad, 66 x 48 cm, ramad

Utrop: 4 600 kr

Konst Grafik

Utrop: 4 600 kr

Konst Grafik

Utrop: 4 600 kr

Konst Grafik

Utrop: 4 600 kr

Konst Grafik

Utrop: 4 600 kr

Konst Grafik

Sven Olof Ehrèn, Färgträsnitt, Stockholmsmotiv, Signerad och numrerad, 54 x 32 cm, ramad

300 kr

Utrop: 300 kr

Konst Grafik

250 kr

Utrop: 300 kr

Konst Grafik

275 kr

Utrop: 300 kr

Konst Grafik

Utrop: 300 kr

Konst Grafik

275 kr

Utrop: 300 kr

Konst Grafik

Kjell höglund, färglitografi, "Brottare" signerad och numrerad, 40 x 53 cm, oramad

200 kr

Utrop: 250 kr

Konst Grafik

Ulf Greder, färglitografi, signerad och numrerad, 46x62 cm, oramad

250 kr

Utrop: 300 kr

Konst Grafik

Gustav Rudberg, litografi, "Segelbåt" signerad och numrerad, 32 x 24 cm, oramad

100 kr

Utrop: 200 kr

Konst Grafik

Stig Claesson, färglitografi, "Stureplan", signerad och numrerad, 47 x 63 cm

950 kr

Utrop: 300 kr

Konst Grafik

Roland Svensson, färglitografi, "Landskapsbild", signerad och numrerad, 55 x 40 cm, oramad

Utrop: 400 kr

Japansk tuschmålning, typ Sumi-e, Fåglar i Körsbärsträd, stämpelsignerad, 48x74 cm, ramad

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr