761 - 780 av 948
1...383940...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Mynt 22K. Vikt 7,9g

Utrop: 1 800 kr

Mynt Sverige 20 kronor Oscar II, 22K. Vikt 9g

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

Mynt 22K. Vikt 26,8g

Utrop: 5 900 kr

Brosch med emalj,pärla och diamanter ca 48x0,01ct 18K. Vikt 17,3g

3 300 kr

Utrop: 4 300 kr

Kaffekanna i silver med trähantag Design Rey Urban. Vikt 1337,7g

9 900 kr

Utrop: 6 375 kr

Mjölk/gräddkanna i silver med trähantag Design: Rey Urban. Vikt 269,7g

3 800 kr

Utrop: 1 275 kr

Såsskål i silver med lock(små skador). Vikt 721,9g

2 900 kr

Utrop: 3 700 kr

Såsskål i silver med lock (små skador). Vikt 712g

2 850 kr

Utrop: 3 700 kr

12 Kaffeskedar 13cm, i silver (1930-tal). Vikt 223,4g

Dosa med lock i silver 1870-tal. Vikt 35g

Såsslev i silver mod:Engelsk snäck. Vikt 50g

Dosa med lock i silver, år 1872. Vikt 10g

Bordsklocka med kerub i nysilver. Vikt 31,2g

Silverskål Ø15,5cm. Vikt 139g

Gräddkanna i silver H:7,5cm, 1800-tal förgylld insida ( bucklor). Vikt 85g

3 serveringsbestick 21-23cm i silver. Vikt 181g

Bägare i silver, gravyr H:7cm. Vikt 65g

Kaktång i silver. Vikt 45,6g

Sockertång i silver. Vikt 24,1g

Marmeladsked i silver (förgylld). Vikt 9,8g