61 - 80 av 478
1...345...24 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 april 2009

Klubbad för

TÄNDSTICKSASKETUI, silver, bucklor, London 1910-1911, vikt 62 g.

Utrop: 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,40 ct, ca G(TW)/VS, vikt 2,8 g, stl 16,75 mm.

Utrop: 7 200 kr

TENNISARMBAND, 18K rodierat guld, 39 briljanter ca 9,61 ctv, ca TCr-TCa(I-K)/SI, längd 18 cm, vikt 14,0 g.

70 000 kr

Utrop: 75 000 kr

RING, 18K guld, sigill på karneol "Henric Brandt 16", vikt 16,9 g, stl 19,75 mm.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld, onyx, vikt 3,3 g, stl 19,25 mm.

Utrop: 700 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld, onyx, vikt 4,3 g, stl 19,25 mm.

Utrop: 900 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, hematit, vikt 13 g.

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, safirer, diamanter, vikt 2,6 g.

1 900 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE, 18K vitguld, safir, briljanter ca 0,15 ctv, vikt 2,1 g.

2 200 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K guld, smaragd briljanter ca 0,18 ctv, vikt 1,2 g.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, safir, briljanter ca 0,16 ctv, vikt 1,7 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE, 18K guld, 4 briljanter ca 0,12 ctv, ca TW/ VS, vikt 2,5 g.

Utrop: 1 200 kr

PÅHÄNG TILL ÖRHÄNGEN, 18K guld, ametister, 4 briljanter, vikt 3,1 g.

Utrop: 800 kr

6 SKEDAR, silver, monogram " B", 1800-tal.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/delvis rodierat, 10 briljanter ca 0,25 ctv, ca W/SI, vikt 5,4 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

ARMBAND, BROSCH, silver, korall.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, 3 briljanter 0,22 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 3 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, 3 briljanter ca 0,26 ctv, ca TW/VS stl 18,5 mm, vikt 4 g, gravyr, Stockholm 1962.

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, turkoser, lås i silver med pyrit.

500 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, metall, granater.

300 kr

Utrop: 350 kr