461 - 478 av 478
1...222324 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 april 2009

Klubbad för

Smycken Herring

HERRING, 18K guld, hematit, vikt 6,7 g, stl 19,25 mm.

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, 18K guld/vitguld, pansarlänk med briljanter, vikt 38,8 g, längd 45,5 cm.

5 800 kr

Utrop: 6 600 kr

COLLIER, 18K guld, fantasilänk, 1 briljant ca 0,06 ct, längd 41,5 cm, vikt 54,6 g.

Utrop: 12 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/svart guld, 60 briljanter och 24 åttkantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW/VS, rubiner ca 5,50 ctv, vikt 20,5 g.

Utrop: 35 000 kr

RING, 18K guld, 14 briljanter ca 0,70 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 5,8 g.

Utrop: 6 500 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, Sheaffer, reservoar, delvis förgylld i 14K guld.

Utrop: 450 kr

Accessoarer Pennor

2 PENNOR, Parker, reservoar, etui.

900 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, 18K guld, bismarcklänk, vikt 36 g, längd 45,5 cm.

Utrop: 7 500 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 180 briljanter ca 1,80 ctv, ca W/SI-P1(+), längd 18,5 cm, vikt 10,4 g.

Utrop: 11 000 kr

COLLIER, 18K guld, X-länk, vikt 62,8 g, längd 45 cm.

Utrop: 13 500 kr

RING, 18K vitguld, akvamarin, 12 briljanter ca 0,12 ctv, stl 19 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, gul safir, 4 briljanter ca 0,10 ctv, W/VS, stl 18,25 mm, vikt 3,9 g.

GRANATSET, collier, armband och ring, förgyllt silver, granater, längd 59 cm samt 20,5 cm, stl 17,75 mm.

2 200 kr

Utrop: 1 500 kr

LJUSSTAKAR, silver, höjd 15 cm, vikt 364 g, fyllda, små bucklor.

Utrop: 1 400 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, blyerts, silver, Birmingham, England, skadad.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, creoler ca 27 mm diameter, vikt 2,1 g, bucklor.

Utrop: 400 kr

COLLIER, svarta frökulor från törnrosbuske, antik

400 kr

Utrop: 450 kr

BROSCH, 18K guld/silver, rosenstenar.