Avslutad | Klassiska – Lördag 25 april 2009
KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, citriner 9,7 ct, briljanter 0,20 ctv, vikt 12,8 g, längd 38 cm.
KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 1,50 ct M(CAPE)/P 2, nagg, vikt 5,6 g, längd 40 cm.
RING, 18K vitguld, blå stenar ( en skadad ) och 3 diamanter ca 0,20 ctv, vikt 2,6 g, stl 16,75 mm. Sliten.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,51 ctv, ca TW(F)/VS2, stift, engelska stämplar.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 64 briljanter ca 0,64ctv vikt 11,5 g, längd 6,7cm stift/clips.
RING, 18K guld, rodierat, trapetsslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca H(W)/VS, vikt 5,7 g, stl 16,25 mm.
Smycken Safirring
SAFIRRING, 14K vitguld, safirer och diamanter ca 0,16 ctv, vikt 4,6 g, stl 16,25 mm.
COLLIER OCH ARMBAND, 18K vitguld, 55 briljanter ca 1,22 ctv, ca W/P, vikt 43,8 g, längd 40 samt 18 cm.
HELALLIANSRING, 14K vitguld, safirer och 9 briljanter ca 0,27 ctv TW/SI-P, vikt 2,5 g, stl 17,5 mm.