Avslutad | Pant – Torsdag 5 februari 2009
9 Matgafflar 18cm i silver, 8 Matknivar 20cm i silver+rostfritt Mod: Rosenholm. Vikt 862,1g
Herrur Omega Constellation, automat, gravyr, repa på glas, datum, guld på stål, metallband i box
Damur Ebel sport classic ref:11661087 snr:1057901,stål/guld, dia index, länk stål/guld, repigt glas
Herrur Rolex Day-date 18K ref:18038 #9486915, pärlemortavla med rubinindex, diakrans,presidentlänk,cert och box. Vikt 147,6g
Damur Rolex Date just 18K ref:69178 #L712493, dia index + krans, presidentlänk,cert och box. Vikt 71,2g
Herrur IWC Die Grosse Fliegeruhr 105/500,platina, läderband ref:IW500202 nr:2944407, cert ej ifyllt, kopia på värderingsintyg, box + böcker
Damur IWC, Cal 432, # 2075234, b.nr1466507, platina, briljanter totalt 6 ctv TW-VVS, urtavla något defekt, manuell,safirglas, formverk, 17,5cm, ca 1971. Vikt 40,4g
Damur Cartier Santos 18K automat, #:8090104743,chronometer cert, oifyllt cert, tunna repor i glas och tavla i ask. Vikt 102,8g
Fickur, Halda, Serienr: 5944, V-verk, 18K, liten sekund, (gravyr, skadad krona), ca sent 1890-tal
Herrur Cartier Pasha guld/stål med orginal läderband, extra band guld/stål i box #CC96615
Fickur Jacob Kock Stockholm, Snr: 1555 spindelgång, (skadad urtavla, går ej), sent 1790-tal, boett gjord av Olof Ekman(OEM), nyckel, läderpåse, etui