21 - 40 av 619
123...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 5 februari 2009

Klubbad för

Diverse guld 18K (defekt). Vikt 119,7g

6 Mynt, minst 18K. Vikt 32,5g

Armring (defekt) 20K. Vikt 14,6g

Berlock 18K,"fjäril" med emalj. Vikt 1,2g

Berlock 18K, "sköldpadda" med emalj. Vikt 1,2g

Berlock 18K, "instrument". Vikt 0,9g

Diverse guld 18K (defekt). Vikt 72,2g

1 Par örringar, 18K. Vikt 1,1g

1 Vapenring, 18K, Stl: 16 (bucklor). Vikt 8,9g

2 000 kr

Utrop: 1 700 kr

Ring 23K (graverad). Vikt 3,6g

700 kr

Utrop: 850 kr

1 Par örhängen 18K, med pärlor & diamanter ca 1x0,13ct (äldre slipning) + 1x0,01ct +2x0,005ct (8/8-slipning) / st. Vikt 7,8g

3 200 kr

Utrop: 3 200 kr

Ring 18K, med diamanter ca 10x0,04ct (graverad), Stl: 17½, vg. Vikt 4g

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Damur Certina, stål/doublé (står stilla) # 111 7120 44, med X-länk i silver, längd ca 20,5cm

375 kr

Utrop: 50 kr

Armband Bismarck, i silver, (slitage), längd ca 20,5cm. Vikt 79,3g

200 kr

Utrop: 200 kr

Ring 18K, med blå stenar och diamanter ca 10 x 0,005ct (8/8-slipning), Stl: 17½. Vikt 2,4g

850 kr

Utrop: 500 kr

Ring 18K med vit sten (defekt) Stl: 17¾. Vikt 2,2g

300 kr

Utrop: 400 kr

Ring 18K, vg, med diamanter totalt ca 0,12ct (enligt gravyr) Stl:18. Vikt 3,7g

800 kr

Utrop: 700 kr

Ring 18K, vg med diamant ca 1x0,73ct (enligt gravyr) Stl: 17¼. Vikt 3,1g

13 200 kr

Utrop: 10 000 kr

Ring 18K, med vit sten (stenen sitter löst) Stl:16. Vikt 6,1g

Utrop: 1 200 kr

Ring 18K med pärla (graverad) Stl: 15¾. Vikt 4,3g

Utrop: 800 kr