201 - 220 av 619
1...101112...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 5 februari 2009

Klubbad för

Klackring 18K, repor Stl: 18¾. Vikt 6,1g

Utrop: 1 200 kr

Ring 18K med vita stenar, slitage, Stl: 18¼. Vikt 10,19g

Utrop: 1 900 kr

Ring, 23K, (defekt). Vikt 1,9g

350 kr

Utrop: 450 kr

Ring 18K, vg, med grön sten (spricka) & diamanter 26 x 0,02ct, Stl: 16¾. Vikt 9,4g

3 000 kr

Utrop: 3 000 kr

Ring 18K, med lila sten, ledad, Stl: 18¼. Vikt 23,1g

3 600 kr

Utrop: 4 300 kr

Ring 18K, med ametist och diamanter totalt ca. 1,29ct Stl: 17½. Vikt 33,9g

Utrop: 15 000 kr

Brosch, 14K, vg, med små diamanter tot ca 0,70ct, (8/8-slipning) defekt och omgjord. Vikt 18,89g

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Diverse guld 18K, defekt. Vikt 202g

Utrop: 37 500 kr

Diverse guld, 14K, defekt. Vikt 2,4g

200 kr

Utrop: 225 kr

Armband 18K, X-länk med stav, längd: 17½. Vikt 37g

Utrop: 6 900 kr

Berlock 18K, med lila sten (defekt). Vikt 1,2g

Utrop: 225 kr

Kedja ca 20K, längd: 44cm. Vikt 12,8g

Utrop: 2 700 kr

Ring 23K med röda stenar (bucklig) Stl:17. Vikt 9,5g

Utrop: 2 300 kr

Berlock 18K med pärla. Vikt 1g

Utrop: 200 kr

Ring 18K, (graverad), med diamant 1 x 0,10ct (antikslipad) och 8st rosenstenar. Stl: 17. Vikt 3,3g

Utrop: 1 300 kr

Damur 18K "Genève", graverad med läderband #2511G

Utrop: 1 500 kr

Ring 18K med diamant 1 x 0,04ct Stl: 16½. Vikt 3,5g

600 kr

Utrop: 700 kr

Ring 18K med blå sten och diamanter totalt ca: 0,35ct Stl: 17. Vikt 6,4g

Utrop: 3 200 kr

Armband 18K Ärtlänk (defekt). Vikt 3g

450 kr

Utrop: 600 kr

Armband, Silver, Pansarlänk, längd ca: 20cm. Vikt 61,5g

300 kr

Utrop: 250 kr