181 - 200 av 619
1...91011...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 5 februari 2009

Klubbad för

Stelt armband 18K, med säkerhetskedja. Vikt 18,2g

Utrop: 3 400 kr

1 Par örhängen 18K, med pärlor & diamanter ca 1x0,01ct+1x0,005ct / st. Vikt 2,7g

800 kr

Utrop: 600 kr

Armring 18K Ø 6,5cm. Vikt 23,1g

Utrop: 4 300 kr

Collier 18K (defekt). Vikt 64,8g

Utrop: 12 000 kr

Kedja med lås i vitguld 18K, Ringar i sten & tand infattade i silver, längd ca: 46cm. Vikt 59,6g

Utrop: 750 kr

Collier 18K, doserad Bismarck, längd ca 45,5cm. Vikt 8,3g

Utrop: 1 600 kr

Armband 18K, Bismarck, längd ca 19cm (slitage). Vikt 17,2g

Utrop: 3 200 kr

Collier, 18K, doserad Bismarck, längd ca 47cm. Vikt 10,8g

Utrop: 2 000 kr

Ring 18K, med diamant ca 1x0,01ct (enligt gravyr) Stl: 17½. Vikt 3,5g

Utrop: 650 kr

Ring 18K, med diamanter ca 14x0,01ct (8/8-slipning), Stl:17½. Vikt 4,8g

750 kr

Utrop: 900 kr

Armband vg/gg, 18K (defekt). Vikt 25,7g

Utrop: 4 800 kr

Kedja 18K, Singapore, längd ca: 42,5cm. Vikt 1,2g

175 kr

Utrop: 225 kr

Berlock, 18K "hjärta". Vikt 0,3g

25 kr

Utrop: 75 kr

Ring 18K, "monogram LV", vg, med diamant ca 1x0,10ct, (graverad), Stl: 19½. Vikt 3,5g

Utrop: 650 kr

Armband 18K gg/vg längd ca:18½. Vikt 38,5g

Värmefat, Kina 1800-tal, smärre nagg, slitage, Ø24cm

Utrop: 1 800 kr

Fat, Kina 16-1700-tal, blå/vit, skevt, nagg, Ø ca 13cm

Utrop: 375 kr

Liten blomkruka/skål, Wedgwood, blå/vit, nagg, sprickor i glasyr, höjd ca: 9cm

125 kr

Utrop: 125 kr

Skål, Wedgwood, svart/vit, höjd: 9,5cm, Ø 19cm, slitage

Utrop: 500 kr

Tekanna, Wedgwood, ljusblå/vit, höjd ca: 13cm

Utrop: 500 kr