81 - 100 av 106
1...456 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 18 mars 2009

Klubbad för

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Nain matta knuten i centrala Iran. Varp av bomull och lugg av natur ull med inslag av silke Créme, ljusblå färgad, storlek 245x168cm. Mattan är i fint skick och oanvänd.

Utrop: 6 000 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Saroug matta knuten i Västra Iran, varpen av bomull och lugg av natur ull, storleken är 157x85cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Sirdjan matta knuten i västra Iran, varpen är av bomull och luggen är av natur ull, storleken är 150cm lång och 100cm bred, mattan framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 1 500 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Hosseinabad matta knuten i hamadanprovinsen nordvästra Iran. Varp av bomull lugg av natur ull, storlek 146x106cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 1 400 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Täbriz matta knuten i norra Iran, varpen av bomull och lugg är av natur ull, storlek 165x97cm framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 1 400 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Tyserkhan matta knuten i nordvästra Iran, varp av bomull och lugg av natur ull, storlek 155x105cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, 20. Persisk Hamadan matta Knuten i västra Iran, varp av bomull och lugg av natur ull, storleken är 295cm lång och 80cm bred, framstår som oanvänd och utan slitage.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Klardasht matta knuten i Norra Iran varp av bomull och lugg av natur ull, storlek296x77cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 2 000 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Hossianabad matta knuten i Hamadanprovinsen nordvästra Iran, varp av bomull lugg av natur ull, storlek 296x87cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 2 000 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Saroug matta knuten i västra Iran, varp av bomull och lugg av natur ull, storlek 286x76cm framstår som oanvänd och utan slitage.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Klardasht matta knuten i Norra Iran varp av bomull och lugg av natur ull, storlek 294x77cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 2 100 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Tyserkhan matta knuten i nordvästra Iran, varp av bomull och lugg av natur ull, storlek 250x150cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Lori matta knuten i nordvästra Iran, varp av bomull och lugg är av natur ull, storlek 280x155cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 3 000 kr

Mattor Moderna mattor

MODERNA MATTOR Persisk Gabbeh matta knuten i södra Iran, varp av natur ull och lugg av natur ull, storlek 100x60cm framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 600 kr

Mattor Moderna mattor

MODERNA MATTOR, Persisk Gabbeh matta knuten i södra Iran, varp av natur ull och lugg av natur ull, storlek 100x60cm framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 600 kr

Mattor Moderna mattor

Utrop: 600 kr

Mattor Moderna mattor

Utrop: 600 kr

Mattor Moderna mattor

Utrop: 600 kr

Mattor Moderna mattor

Utrop: 600 kr

Möbler Allmoge

ALLMOGE, Väggskåp, allmogestil, grönmålad, 1900-tal, 2 dörrar, målade och skruna ornament. Skada: liten spricka på höger dörrlist. Maxhöjd 86 cm, Maxbredd 83 cm, Maxdjup 30 cm.

Utrop: 1 800 kr