481 - 500 av 732
1...242526...37 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 20 januari 2009

Klubbad för

Litografi, Handkolorerad litografi signerad Peter Tillberg -92, ca 56x42cm

325 kr

Utrop: 350 kr

Skulptur, Glasskulptur Kosta Boda sign "K.Engman 7090893", höjd: ca 23cm

550 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, med screen-tryck Salvador Dali "Hommage a la Couleur" 182/300 ca 63x45cm

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Pantvaror Övrigt

Bok, S. Dali, Dinéerna med Gala (d)

475 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Bok, S.Dali, De Draeger (d)

550 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Bok, S. Dali, The Wines of Gala (d)

650 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Etsning, på silverplåt sterling 925/1000 signerad Dali dels på plåten och dels på passepartouten ca 34x23,7cm

4 300 kr

Utrop: 6 000 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, 1 Färglitografi signerad Göran Brunius, 102/325, ca 52x70cm (d)

Utrop: 475 kr

Armband, Pansar i silver ca 19cm, ca 37,8g

250 kr

Utrop: 100 kr

Ring, med stenar (1 saknas), i 18K och Silver, Ø 18¼, 2,8g

200 kr

Utrop: 175 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla, Litografiskt tryck signerat P. Dahl -74, ca 45x29cm

Utrop: 1 400 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, Färglitografi "169/260" signerad (Jan) Stenvinkel ca 74,5x56,5cm

Utrop: 950 kr

Pantvaror Övrigt

Skulptur, 1 Glasskulptur signerad E. Höglund, Målerås "25007" ca 24,8cm (d)

950 kr

Utrop: 475 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, Färglitografi sign. Lena Linderholm, EA (Stilleben) ca28x22cm

375 kr

Utrop: 500 kr

Skulptur, Glasskulptur M. Axenbrandt, Strömbergshyttan ca 20,5cm

375 kr

Utrop: 400 kr

Figurin, Lladro "flicka och pojke under paraply", ca 17,5cm

900 kr

Utrop: 750 kr

Knivar, Sameknivar, 1 Kniv med 1 mindre "filékniv", längd ca: 23 resp. 20,1cm, båda graverade

250 kr

Utrop: 250 kr

Knivar, 2 Sameknivar med handtag i både trä och ben, ca 21,2 resp- 19cm

600 kr

Utrop: 350 kr

Kniv, Samearbete, med trähandtag, längd ca 27cm

250 kr

Utrop: 300 kr

Kniv, Samearbete, med trähandtag, längd ca 18,7cm

Utrop: 300 kr