Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 5 mars 2009
Klockor Väckarur
HOME WATCH CO, reseväckarur, gulmetall/svart läder, manuell, alarm, skadad urtavla, defekt, ca 1950.
Klockor Casio
CASIO, Edifice, Ref nr. EF-125, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 2007.
Klockor Festina
FESTINA, damur, Ref nr. F16127, stål, quartz, mineralglas, stort datum, läderband, viklås, ca 2005.
OMEGA, fickur, 48,5 mm, Serie nr. 4142741, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1911.
OMEGA, herrur, Cal 266, Serie nr. 13360502, Ref nr. CK 2639-13, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1951, metallänk ej original.
Klockor Pulsar
PULSAR, Kinetic, Ref nr. PAR077X1, herrur, stål, autoquartz, mineralglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, ca 2007.
OMEGA, fickur, 43,5 mm, Serie nr. 4714610, Boett nr. 3348206, doublé, ankargång, skadad urtavla, boett tillverkad av Illinois Watch Case Co, ca 1913, kedja gulmetall.
Klocktillbehör Rolex
BOX, till Rolex Daytona kronograf herrur i stål/guld, certhållare, ytterkartong.
APOLLO, Disney Collection, herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, läderband.
Klockor Bordsur
TURLER, Luxor, borsdsur, gulmetall, quartz, dag, datum, skadad urtavla, glas saknas, går ej, 1980-tal.