Parti guld, graverat, 23K 10,2g
Utrop: 2 000 kr
Ring, saknar sten, 18K Ø18¼ 3,1g
Utrop: 550 kr
Halskedja, Kejsarlänk 18K 61cm 212,9g
Utrop: 34 500 kr
Örhängen, ett par 18K 15,3g
Utrop: 2 700 kr
Halskedja, Pansar 18K 54cm 23,9g
Utrop: 4 400 kr
Halskedja, Pansar 18K 43,5cm 29,2g
Utrop: 5 500 kr
Hänge, med sten, graverat, 18K 6g
Utrop: 1 000 kr
Collier, Lapponia 18K 42cm med diamanter 4x0,02ct, (singel cut) 5,7g
Utrop: 1 400 kr
Ringar, 2st 14K Ø 18 1/2, 19. (graverade) 5,5g
Utrop: 650 kr
Halskedja, 61cm Pansar med 2 Hängen 18K 20,8g
Utrop: 3 400 kr
Halskedja, 18K 50cm okänd modell (små repor/skador) 98,8g
Utrop: 16 000 kr
Halskedja, Pansarlänk (låset är löst) Hänge (kors) 17,9g
Utrop: 2 900 kr
Halskedja, Ankar 18K 66cm 186,3g
Utrop: 30 500 kr
Halskedja, Singapore 49cm 1 Berlock flerfärgad med 6 små diamanter 18K 3,6g
Utrop: 800 kr
Örhängen, ett par 18K 0,7g
Utrop: 150 kr
Berlocker, 2st (1 med pärla) 18K 2,8g
Utrop: 600 kr
Ring, 18K avklippt, med diamanter 14x ca 0,005 (1 saknas) 3,4g
Halskedja, små skador 82cm 18K 2,5g
Utrop: 425 kr
Örhängen, ett par med stenar 18K 2,0g
Halskedja, Venezia 40cm, Hänge med diamant (H, Si) ca 0,20ct 1,8g
Utrop: 1 600 kr
Tisdag 23 dec 2008
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning AB