Avslutad | Pant – Torsdag 18 december 2008
Armring (bucklig), 1 armband, 1 armband med berlocker (sk lås), allt i silver, vikt: 52,4g.. Vikt 52,4g
4 svenska Jubileumsmynt, 1 mexikanskt mynt, alla i silver, total vikt: 121,4g. Vikt 121,4g
Visa varaPantvaror Silver
3 silvertackor, (1 missfärgad), 1 silverbit, total vikt: 184,9g. Vikt 184,9g
Visa varaPantvaror Klockor
Herrur, Rolex Oyster Perpetual Date, 34 mm, Ref nr. 15000, Serie nr. 7165546, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla och visare, oysterlänk Ref nr. 78350, viklås, cirka 1982
Damur, Cronotech, Ref nr: 7504LS, stål, quartz, mineralglas, datum, vita stenar på boetten, läderband, viklås, ca 2000-tal, (batteribyte krävs)
Herrur, Bulgari, Ref nr. BB 30 GL, Serie nr. P.18494, 30 mm, 18K, quartz, (obs! urverk ej signerat), safirglas, (små repor), skadad boett, läderband, originalspänne 18K, ca 1990-tal