301 - 311 av 311
1...141516 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 januari 2009

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 2,50 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS, vikt 17,2 g, längd 7,1 cm, stift.

20 000 kr

Utrop: 21 000 kr

HÄNGE, stjärna, 18K vitguld, 25 briljanter ca 1,10 ctv, ca W(H)/VS,nagg.

Utrop: 12 800 kr

KEDJA/MEDALJONG, 14K guld, längd 70 cm, vikt 12 g, LAPPONIA 1977, tygpåse.

Utrop: 2 900 kr

SOLGLASÖGON, TIGER, ref nr 206884 57 20 120, originaletui.

500 kr

Utrop: 550 kr

ENSTENSRING, platina, briljant ca 0,73 ct, ca TW(G)/VVS, stl 15,75 mm, vikt 14,3 g, gravyr.

Utrop: 31 000 kr

ALLIANSRING, platina, 15 briljanter ca 1,80 ct totalt, ca TW(G)/VS, stl 15,5 mm, vikt 5,4 g.

17 000 kr

Utrop: 19 400 kr

ALLIANSRING 18K vitguld med prinsesslipade diamanter ca 0,85 ctv ca TW-W(G-H)/ VVS-VS, stl 16,75 mm, 9,3g.

Utrop: 12 400 kr

RING, silver, stl 17 mm, LAPPONIA.

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, silver, stift, LAPPONIA.

Utrop: 800 kr

KEDJA/HÄNGE, lackerad brons, längd 70 cm, "Starfighter, BJÖRN WECKSTRÖM, LAPPONIA, 1960-70-tal.

Utrop: 2 200 kr

BROSCH, silver, längd 5 cm, WIWEN NILSSON,1941.

Utrop: 850 kr