Avslutad | Klockor – Lördag 10 januari 2009
Klockor Revue Thommen
REVUE, Exclusive, Sport, herrur, Boett nr. 331338, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
LONGINES, Flagship, herrur, Cal 30 LS, Serie nr. 11207298, Boett nr. 1044-1080, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1959.
Klockor Lemania
LEMANIA, herrur, Cal 3000, Serie nr. 1486242, Boett nr. KO 918-5, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1965.
Klockor Lemania
LEMANIA, herrur, Cal 3015, Serie nr. 1590913, Ref nr. KO 939-63, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Skylltställ, trä/plast, 8 st "klockhållare" (plast), ligger i kartong, ca 2006.
Visa varaKlockor Lemania
LEMANIA, herrur, Cal 3000, Serie nr. 590082, Ref nr. 233 A, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955.
OMEGA, herrur, Cal 410, Serie nr. 12683870, Ref nr. CK 2691-2, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1951.
PLOSY, "Neverbreak Spring", Cal AS 1187/94, Boett nr. 88, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
LE COULTRE, herrur, Cal 814, Serie nr. 960483, Boett nr. 8733018, doublé (10K gold filled), manuell, plexiglas, alarm, defekt, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1959.
FICKUR, 49,5 mm, nr. 63091, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, monogram, ca 1930.
OMEGA, fickur, 49 mm, Boett nr. 3851474, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ej signerad urtavla, defekt, bucklor, ca 1906.
OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 5051562, Boett nr. 5591560, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, ej signerad urtavla, defekt, bucklor, ca 1915.
TAVANNES WATCH Co, frackur, 46,5 mm, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1935.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, 50 mm, Boett nr. 86280, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ej signerad urtavla, defekt, ca 1915.
J.C.B, fickur, 52 mm, Boett nr. 138454, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ej signerad urtavla, innerlock i 14K guld, defekt, bucklor, gravyr, ca 1915.
INTERNATIONAL WATCH Co, fickur, 51 mm, Cal H6, Serie nr. 700246, Boett nr. 863538, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, gravyr, monogram, bucklor, ca 1918.
IWC, fickur, 51 mm, Serie nr. 267663, Boett nr. 295957, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1902.
IWC, fickur, 49,5 mm, Serie nr. 548344, Boett nr. 609818, 14K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, defekt, monogram, ca 1912.
IWC, fickur, 49,5 mm, Serie nr. 504828, Boett nr. 524542, 14K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1911.