Avslutad | Klockor – Lördag 10 januari 2009
IWC, fickur, 48 mm, Serie nr. 663465, Boett nr. 722751, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1917.
FICKUR, 49,5 mm, Boett nr. 146925, 14K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1903.
FICKUR, 52 mm, Boett nr. 760210, 14K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1934.
FICKUR, 48 mm, Boett nr. 3787, 14K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, gravyr, bucklor, ca 1926.
VIKING, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 885432, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1925.
VIKING, fickur, 50 mm, Cal 526, Boett nr. 5675, 14K guld (Boliden), ankargång, skadad urtavla, går ej, gravyr, bucklor, ca 1939.
VIKING, fickur, 50 mm, Cal 544, Boett nr. 1582742, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, går ej, monogram, bucklor, ca 1930.
FICKUR, 49 mm, Boett nr. 372953, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1940.
UNION, fickur, 47,5 mm, Serie nr. 201858, Boett nr. 1773747, gulmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1920.
CERTINA, damur, Ref nr. 120.6001.68, 18K guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk, längd 173-177 mm, totalvikt 33,9 gram, ca 1985.
CERTINA, damur, Ref nr. 133.9302.68, 18K guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk, längd 173-178 mm totalvikt 30,3 gram, ca 1985.
CERTINA, damur, Ref nr.120.9003.67, 18K vitguld, quartz, safirglas, diamantkrans (8/8, 20 st. TW-W/VS, ca 0,20 ctv), integrerad originallänk, längd 170-174 mm, totalvikt 31,7 gram, ca 1985.
TISSOT, damur, Serie nr. 23570, Ref nr. 3014568, 18K guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk, längd 174-180 mm, totalvikt 18,8 gram, ca 1980.
OMEGA, De Ville, Cal 1342, Serie nr. 40770309 , Ref nr. BA 191.1754, Boett nr. 1911754, frackur, 43 mm, 18K guld, quartz, plexiglas, ca 1977.
TAG HEUER, S/el, Ref nr. S90.813K, Serie nr. A77120, midsize, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk, viklås, cert (ej ifyllt), ca 1996, box, ytterkartong.
Klockor Festina
FESTINA, Chrono Bike, Ref nr. 16177, kronograf, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, alarm, originallänk, viklås, ca 2005.
Klockor Ebel
EBEL, Le Modulor, Chronometer, Ref nr. 9137240, Serie nr. 64509150, Cal 137, Verk nr. 4684, kronograf (defekt), herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 0297/6024 CH, cert, mars 1997, utbytt november 1997, box.
CERTINA, herrur, Cal 28-10, Ref nr. 7008-124, Boett nr. 750363, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1960.