Parti Guld, graverat och defekt, 18K 6,8g innehåller sten
Utrop: 950 kr
Halskedja, Pansar, 18K 5,2g 46,5cm
Utrop: 900 kr
2 Hängen, 18K 1,8g
Utrop: 375 kr
Armband, med små Diamanter (två saknas) 18K 10,0g 20,5cm
Utrop: 1 400 kr
Parti Guld, graverat och defekt, 18K 7,0g
Utrop: 1 000 kr
Ring, med sten, 18K 2,1g Ø 16
Utrop: 450 kr
Ring, med sten, 18K 2,0g Ø 17¼
Utrop: 425 kr
Armband, 18K 5,2g 19cm
Hänge, med stenar, 18K 1,9g
Ring, med sten, 18K 2,3g Ø 17¾ skenan skev
Utrop: 325 kr
Creoler, 1 par, 14K 2,6g Ø 3,1cm
Utrop: 300 kr
Armband, 14K 11,2g 21cm
Utrop: 1 200 kr
2 Ringar, tvåfärgade, 14K 6,8g Ø 17½ och 19
Utrop: 700 kr
2 Ringar, varav 1 med stenar, 14K 7,8g Ø 16¾ och 18¾
Utrop: 850 kr
3 Ringar, med stenar, 14K 21,0g Ø 16¾, 17½ och 19
Utrop: 2 200 kr
Parti Guld, defekta smycken, 14K 20,7g innehåller stenar
Utrop: 2 100 kr
Armband, 21K 71,7g 16,5cm lås saknas
Utrop: 11 600 kr
Klackring, 18K 3,9g Ø 18, repor och bucklor
Utrop: 550 kr
Colliér, Bismarck, doserad, 18K 7,3g 43cm
Colliér, Bismarck, doserad, 18K 12,0g 43,5cm
Utrop: 2 000 kr
Tisdag 9 sep 2008
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning AB