601 - 620 av 1 009
1...303132...51 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 september 2008

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

Glaslyktor, hallon orrefors

175 kr

Utrop: 75 kr

Pantvaror Övrigt

Glaslykta, Iittala iskyrka

100 kr

Utrop: 75 kr

Pantvaror Övrigt

Glasskål, blå elefant

225 kr

Utrop: 75 kr

Etsning, A Tallberg "Bainborough Castle" ca 64x49cm, skickas ej.

550 kr

Utrop: 650 kr

Litografi, "Från stora Nassa" signerad John-Erik Franzén 95/200 ca 27x40,5cm i ram med informationsfolder om motivet

Utrop: 1 000 kr

Målning, oljemålning "På Verandan" av Endis Bergström ca 54,5x41cm, skickas ej.

1 000 kr

Utrop: 950 kr

Tavla, oljemålning utan ram signerad av Charles Roka naken kvinna ca73x60cm (d), skickas ej.

2 800 kr

Utrop: 1 800 kr

Tavla, oljemåling på duk 1800-tal signering oläslig ca 24x44,5cm, skador på duk (d)

5 100 kr

Utrop: 800 kr

Tavla, oljemålning på duk signerad Lars Gösta Lundberg 1967 ca 41x37cm med ram (d)

1 500 kr

Utrop: 900 kr

Tavla, olja på duk, signerad MLuisa, Maria Luisa Persson ca40x30cm med informationsblad om konstnären (d)

300 kr

Utrop: 350 kr

Litografi, 1 litografi sign Lasse Åberg 378/400 ca 36,5x52,5cm i ram (d), skickas ej.

400 kr

Utrop: 475 kr

Litografi, 1 litografi sign Lasse Åberg E.A ca 60x50cm i ram (d), skickas ej.

500 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

Skulptur, väggskulptur i glas, sign Oiva Toikka Nuutavärvi i Notsjö (d)

Utrop: 950 kr

Pantvaror Övrigt

Golfklubba, Big Bertha driver, 10 grader E.R.C II titanium

1 400 kr

Utrop: 475 kr

Vas, Bernt Friberg Gustavsbergs studio, höjd ca 23 cm

Utrop: 3 500 kr

Glasskål, på fot, foten något missfärgad, repigt glas, skickas ej.

75 kr

Utrop: 100 kr

Karaff, med propp, små repor

Utrop: 175 kr

Vas, i slipat glas, repig

Utrop: 75 kr

Skål, fat i blått glas design Mats Jonasson

175 kr

Utrop: 150 kr

Ljusstakar, 2st för värmeljus, design Björn Ramel SEA glasbruk

150 kr

Utrop: 175 kr