Avslutad | Pant – Torsdag 17 juli 2008
Klubbad för
1 Kedja 18K (tvinnad), längd ca 44cm, berlock 18K vg med diamanter ca totalt 0,10ct. Vikt 1,9g
1 Armband Pansar 18K, längd ca 18,5cm, med 16 berlocker (varav2 med dia ca totalt ca 0,06ct. Vikt 57,7g
1 Ring 18K, med blå sten & diamnater ca totalt 0,06ct, Stl 18, (små bucklor). Vikt 10,7g
1 Ring vg/gg med dia ca tot 0,45ct (blandade slipningar), Stl: 15 1/2, 18K. Vikt 11,2g
1 Brosch med dia ca tot 0,6-0,7ct (äldre slipning), sten saknas, nagg, bucklig, lagad, 18K. Vikt 7,4g