301 - 320 av 504
1...151617...26 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 17 juli 2008

Klubbad för

1 Stop i silver, CGH, 1941, 3 kulfötter, mynt infattat i lock, höjd ca 16,5. Vikt 641,79g

5 200 kr

Utrop: 3 600 kr

1 Kanna, i silver, handtag med inlägg utav ben, (graverad, bucklor), CGH, år 1905. Vikt 758g

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

1 Kanna, 1 skål, i silver, (kannans höjd ca 7,5cm). Vikt 125,2g

425 kr

Utrop: 375 kr

1 "2-delat saltkar", i silver, (lagad, defekt, av), höjd ca 19cm, år 1841. Vikt 194,5g

3 900 kr

Utrop: 725 kr

1 Fat, i silver, längd ca 21cm, (bucklig). Vikt 114,4g

375 kr

Utrop: 300 kr

2 Saltkar, (graverade), höjd ca 7cm, K Anderson, år 1906. Vikt 184,3g

1 800 kr

Utrop: 425 kr

8 Askfat, i silver, ca # 4x4,5cm, stämplar finns. Vikt 187,6g

Utrop: 725 kr

2 Askfat i silver, ca # 6,5cm, år 1954. Vikt 41,3g

150 kr

Utrop: 200 kr

2 Supkoppar (buckliga) (olika modeller), i silver. Vikt 77,59g

Utrop: 50 kr

1 Supkalk, 1 bägare (graverade). Vikt 204g

800 kr

Utrop: 500 kr

1 Par kandelabrar, i silver, (varav 1 sprucken-defekt), höjd ca 18cm

1 800 kr

Utrop: 600 kr

1 Par Ljusstakar, i silver (defekta, fyllnadsmassa defekt), höjd ca 7,5cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Diverse silver (skadat, graverat). Vikt 216g

300 kr

Utrop: 500 kr

2 Sko-smycken, i silver, (stämplar finns). Vikt 8,5g

200 kr

Utrop: 50 kr

1 Borste, i silver, år 1850, längd ca 16,5cm

150 kr

Utrop: 200 kr

1 Sked, i silver, år 1864, längd ca 11cm. Vikt 6,1g

225 kr

Utrop: 50 kr

1 Hänge, i silver, (med förgylld detalj). Vikt 11,6g

150 kr

Utrop: 50 kr

1 Par örhängen, 18K, Bismarck. Vikt 1,8g

250 kr

Utrop: 300 kr

1 Ring, 148K, med diamanter ca 5x0,005ct, Stl: 18. Vikt 1,9g

325 kr

Utrop: 325 kr

1 Kedja, 18K, (tvinnad), längd ca 42cm. Vikt 1,2g

225 kr

Utrop: 200 kr