281 - 300 av 504
1...141516...26 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 17 juli 2008

Klubbad för

12 Gafflar, "Modell Gammelfransk", i silver, längd ca 18,5cm

2 500 kr

Utrop: 2 175 kr

12 Skedar, "Modell Gammelfransk", i silver, längd ca 18,3cm

2 100 kr

Utrop: 2 175 kr

12 Knivar, "Modell Gammelfransk", i silver, längd ca 20,5cm

3 100 kr

Utrop: 2 175 kr

6 Skedar,"Modell Gammelfransk", 1800-tal, längd ca 12-14,4cm, (slitage, graverade). Vikt 83,6g

225 kr

Utrop: 200 kr

4 Skedar, "Lapp" (olika motiv), i silver, längd ca 11cm. Vikt 45g

175 kr

Utrop: 50 kr

1 Sked i silver, längd ca 17cm. Vikt 35,6g

425 kr

Utrop: 50 kr

1 Bägare i silver år 1957 ca 14cm, (repig). Vikt 199,5g

425 kr

Utrop: 500 kr

1 Par ljusstakar, i silver, år 1911, höjd ca 11cm

3 600 kr

Utrop: 1 600 kr

1 Ring 18K, med Tahitipärlor & diamanter totalt ca 0,10ct, Stl: 16 1/2. Vikt 6g

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

1 Collier vg 14K, med diamanter ca totalt 0,27ct & 1 Southsea-pärla (enligt bifogat certifikat, i etui, (kedja defekt). Vikt 5,9g

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

1 Bägare Wiwen Nilsson, i silver, höjd ca 5,5cm, år 1957. Vikt 70,7g

Utrop: 3 000 kr

1 Bägare, i silver, på 3 kulfötter, (stämplar finns), lagad, höjd ca 5,5cm

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

1 Tesil, Plate, längd ca 12,5cm. Vikt 36,79g

275 kr

Utrop: 50 kr

2 Fat (graverade), Sterling PLATE, ca #20cm

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Skål, i nysilver, höjd ca 20cm

250 kr

Utrop: 50 kr

Diverse nysilver / plate

225 kr

Utrop: 50 kr

1 Såssnipa, nysilver, längd ca 19,5cm

175 kr

Utrop: 50 kr

6 Moccakoppar, med insats i porslin (1 saknas), med 6 fat, höjd ca 4,5cm, nysilver

250 kr

Utrop: 50 kr

1 Skål med lock, nysilver, höjd ca 21cm

175 kr

Utrop: 50 kr

2 Askfat, i silver, (skadade, def, lös botten) ca # 12cm

350 kr

Utrop: 300 kr