241 - 260 av 504
1...121314...26 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 17 juli 2008

Klubbad för

1 Brosch, 18K, (def). Vikt 4,3g

550 kr

Utrop: 750 kr

1 Ring 18K, Stl: 19. Vikt 12,5g

Utrop: 2 100 kr

1 Ring, 18K, Stl:16 1/2, (slitage). Vikt 12,5g

Utrop: 2 100 kr

1 Armband, 18K, Bismarck, med 8 berlocker (vissa buckliga, gravyr), längd ca 18,5cm. Vikt 26,5g

3 400 kr

Utrop: 4 400 kr

1 Klackring 18K, vg med dia ca 1x0,15ct + 2x0,05ct (varav 1 dia defekt, nagg), äldre slipning, Stl: 17 1/4. Vikt 12,6g

Utrop: 2 100 kr

1 Ring, 18K, med röd sten, Stl: 19. Vikt 3,5g

1 Ring, 18K, vg, Stl: 18, (slitage). Vikt 14g

1 Berlock, 18K, med pärla. Vikt 1,9g

250 kr

Utrop: 325 kr

1 Kedja, 18K, längd ca 45cm. Vikt 7,4g

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

1 Ring, 18K, Cartier "Trinity", vg/gg/rg, Stl: 17 1/2, (svag gravyr) med box & cert (ej ifyllt). Vikt 7,2g

2 800 kr

Utrop: 1 800 kr

1 Klackring, 9K, (graverad), Stl: 20 3/4. Vikt 5,3g

275 kr

Utrop: 300 kr

1 Ring 18K, med blå sten & 12 diamanter ca totalt 0,50ct, Stl: 17. Vikt 2,2g

Utrop: 3 200 kr

Diverse guld, 18K. Vikt 9,69g

Utrop: 1 600 kr

1 Ring, 18K, med dia ca 5x0,005ct (8/8-slipniing), Stl: 17. Vikt 1,5g

250 kr

Utrop: 250 kr

1 Ring, i silver (sliten förgyllning) , med röda stenar, Stl: 17. Vikt 2,2g

50 kr

Utrop: 50 kr

1 Armband X-länk, i silver (buckligt), längd ca 18cm. Vikt 14g

100 kr

Utrop: 50 kr

1 Pärlcollier, doserad, lås i silver med markasiter, längd ca 52cm

175 kr

Utrop: 200 kr

1 Sked i silver, längd ca 10,5cm. Vikt 11g

125 kr

Utrop: 50 kr

1 Sked i silver, längd ca 12,5cm. Vikt 35,2g

125 kr

Utrop: 50 kr

1 Ring, 18K, (graverad). Vikt 1,7g

Utrop: 300 kr