621 - 640 av 978
1...313233...49 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 8 juli 2008

Klubbad för

Grafik, Litografiskt tryck, signerat Marjatta Sarasato, ca.50x49,5cm

750 kr

Utrop: 400 kr

Skål, signerad Lindblad Kosta, höjd ca.9,5cm, naggar

75 kr

Utrop: 100 kr

Etsning, Provtryck 2, signerad M Pyk (Madeleine) ca.20x13cm

750 kr

Utrop: 700 kr

Vas, H Backström, Boda atelje, höjd ca.17,5cm, nagg

175 kr

Utrop: 100 kr

Skål, Bertil Vallien, Kosta Boda, Øca.15,5cm

375 kr

Utrop: 400 kr

Akvarell, signerad J Swedin (Jonathan), ca.28,5x22,5cm

Utrop: 300 kr

Figurin, Lisa Larson Gustavsberg, höjd ca.13cm

250 kr

Utrop: 200 kr

Tennplunta, med kork, scandiatenn, höjd utan kork ca.18cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Karaff, med propp, höjd tot. ca.22cm

275 kr

Utrop: 150 kr

Karaff, med propp höjd tot. ca.24,5cm

275 kr

Utrop: 150 kr

Stolar, 2st, empire, skickas ej.

800 kr

Utrop: 950 kr

Porslin, Tallrikar: 6 Flata Øca.24cm, 6 Djupa Øca.24,5cm, 6 Förrätt- Øca.21,5cm, 6 Dessert- Øca.21,5cm, allt i Måsen Bing & Gröndahl, skickas ej.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

Terrin, med lock, Ø utom hänklar ca.21,5cm, Måsen Bing & Gröndahl

750 kr

Utrop: 800 kr

Såsskål, längd ca.23cm, Måsen Bing & Gröndahl

750 kr

Utrop: 400 kr

Porslin, 2 Uppläggningsfat, längd ca.27, 33,5cm, Måsen Bing & Gröndahl

950 kr

Utrop: 500 kr

Karott, ca.22x22cm, Måsen Bing & Gröndahl

550 kr

Utrop: 400 kr

Kryddset, Salt och peppar, höjd ca.7,5cm, Måsen Bing & Gröndahl

375 kr

Utrop: 150 kr

Porslin, Kaffeservis, Kaffekanna höjd ca.25cm, Sockerskål med lock Øca.11cm, Gräddkanna höjd ca.10,5cm, 5 Kaffekoppar med fat, 6 assietter Øca.17,5cm, Kakfat Øca.25cm, Måsen Bing & Gröndahl, skickas ej.

1 700 kr

Utrop: 1 500 kr

Glasfat, Orrefors, Øca.35cm

425 kr

Utrop: 600 kr

Glaspjäs, med träfot, Kosta Boda, signerad G Wärff (Göran), Höjd tot.ca.11,5cm

425 kr

Utrop: 600 kr