661 - 680 av 1 133
1...333435...57 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 maj 2008

Klubbad för

Litografi, signerad Yrjö Edelmann E.A XVII / XXVI ca.35x51cm (löst blad) 17/26 (d)

1 700 kr

Utrop: 600 kr

Orginal, animation till "Pelle Svanslös" signerad S.L. (Stig Lasseby) ca.19,5x29,5cm, märken i ramen

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Orginal, animation till "Pelle Svanslös" signerad S.L. (Stig Lasseby) ca.18,5x29,5cm, endast ram ej glas

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Orginal, animation till "Pelle Svanslös" signerad S.L. (Stig Lasseby) ca.19x29cm, oramad

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

Orginal, animation till "Pelle Svanslös" signerad S.L. (Stig Lasseby) ca.19,5x29,5cm, oramad

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Orginal, animation till "Pelle Svanslös" signerad S.L. (Stig Lasseby) ca.19x29,5cm, oramad

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Orginal, animation till "Pelle Svanslös" signerad S.L. (Stig Lasseby) ca.18,5x29,5cm, oramad

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Orginal, animation till "Pelle Svanslös" signerad S.L. (Stig Lasseby) ca.24x33cm, oramad, passepartout saknas

2 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Etsningar, 2st signerade E. Hällgren (Ernst) Stockholmsmotiv, båda ca.17,5x24cm

Utrop: 300 kr

Litografi, signerad Lars Norrman 8/30 ca.24x51cm, skador i pappret

100 kr

Utrop: 150 kr

Litografi, signerad Lars Norrman 119/310 ca.33x44cm

Utrop: 150 kr

Litografi, signerad Bengt Landin 117/200 ca.48x64cm

Utrop: 600 kr

Vas, signerad Vicke Lindstrand Kosta, höjd ca.15cm

225 kr

Utrop: 300 kr

Vas, signerad Strömberg, höjd ca.13cm

175 kr

Utrop: 150 kr

Vinkanna, i glas med nysilverbeslag 1898, nysilvret avskavt, graverad, höjd ca.36cm

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Vas, Orrefors höjd ca.36cm

800 kr

Utrop: 400 kr

Lampfot, Orrefors med lampskärm, lampfotens höjd ca.30cm

Utrop: 400 kr