401 - 420 av 1 133
1...202122...57 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 maj 2008

Klubbad för

Ring, med 5 diamanter 1x ca 1,12ct. 4st tot ca 0,45ct. Gammalslipade, små nagg 18K Ø 17 1/4 16,9g

Utrop: 16 000 kr

Hänge, med röda stenar "NY" 14K 7,1g

Utrop: 750 kr

Hängen, 2st 14K 7,2g

Utrop: 750 kr

Brosch, 18K äldre modell små skador 6,0g

Utrop: 850 kr

Ring, 18K med små stenar Ø 18 3/4 2,7g

Utrop: 450 kr

Halskedja, Pansar 45cm Hänge (hjärta) 18K 6,4g

Utrop: 1 000 kr

Armband, Bismarck 19,5cm 18K 21,0g

Utrop: 3 300 kr

Klackring, med lila sten 18K Ø 22 7,1g

950 kr

Utrop: 1 100 kr

Ring, med gul sten Ø 21 18K 8,7g

Utrop: 1 300 kr

Slät ring, graverad, Ø 20. 18K 9,6g

Utrop: 1 300 kr

Halskedja, Pansar 50cm 18K 15,5g

Utrop: 2 500 kr

Collier, i vitguld med 14 diamanter, 1 x ca 0,12ct, 13x ca 0,03ct 18K 42cm 7,9g

Utrop: 3 500 kr

Halskedja, 41cm, Hänge med diamant ca 0,45ct (inneslutningar) i vitguld 14K 10,9g

Utrop: 4 100 kr

Halskedja, Pansar 53cm lägst 18K 151,7g

20 000 kr

Utrop: 23 000 kr

Parti guld, skador 18K 20,1g

Utrop: 2 700 kr

Armband, Bismarck med 3 berlocker 19cm 18K 17,6g

Utrop: 2 600 kr

Armband, flätat, skadat, 19cm 18K 27,1g (berlock saknas)

Utrop: 3 700 kr

Armband, Bismarck 19cm 18K 11,2g

Utrop: 1 700 kr

Parti guld, 18K skador 32,2g

Utrop: 4 400 kr

Ring, med 3 små diamanter tot ca 0,06ct. åttkantslipade. Ø 17 1/4. 18K 4,3g

Utrop: 900 kr