Avslutad | Klockor – Lördag 7 juni 2008
Klockor Enicar
ENICAR, Star Jewels, Ref nr. 165.72.01, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 6917, Serie nr. 3296886, damur, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 6251 D/68, ca 1972, box (ej komplett).
Klockor Atlantic
ATLANTIC, Scandinavian, Cal Unitas 6376, Ref nr. 61512, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.
Klockor Yema
YEMA, damur, Ref nr. 68049, Boett nr. 975215, gulmetall, manuell, plexiglas, läderband, ca 1970.
LEJON, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
CATOREX, herrur, Cal ETA 2789, nr. 1129, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, läderband, ca 1972.
IWC, fickur, 52 mm, Serie nr. 281967, Boett nr. 309127, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla (skadad), bucklor, gravyr, monogram, ca 1903.
IWC, fickur, 52 mm, Serie nr. 564324, Boett nr. 634234, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla (skadad), defekt, bucklor, gravyr (1915), ca 1913.
IWC, "John Wallberg, Hudiksvall", fickur, 51,5 mm, Serie nr. 381328, Boett nr. 411330, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1907.
FICKUR, "A. Bladin, Gefle", 46,5 mm, Boett nr. 80050, silver, niello, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1895.
FICKUR, 52 mm, Boett nr. 23060/4106/94, silver, spindelgång, skadad urtavla, defekt, ca 1820.
Klockor Minerva
MINERVA, fickur, 51 mm, kronograf, Serie nr. 1599373, Boett nr. 564781, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1960.
LONGINES, fickur, 52 mm, kronograf, Cal 19.73 N, Serie nr. 2973019, Boett nr. 2973019, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1913.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. R223783, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk (renoverad), viklås, Ref nr. 62523H.18 N11/455, ca 1988.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. R239394, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk (renoverad), viklås, Ref nr. 62523H.18 I10/455+455B, ca 1988.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. R937416, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla (skadad), Jubileelänk (renoverad), viklås, Ref nr. 62523H.18 K4/455, ca 1988.