Avslutad | Klockor – Lördag 7 juni 2008
BIJOUX PHILIPPE, damur, silver, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad armlänk, ca 1965, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69174, Serie nr. L500731, damur, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510 D-N/568, cert, december 1989, box.
CHRONO BALDER, Stötsäker, Cal F 283, Boett nr. 289227, fickur, 51 mm, silver, ankargång, defekt, ca 1925.
Klockor Chopard
L.U.C., Rob. Hedberg Borås, fickur, 50 mm, silver, ankargång, defekt, bucklor, ca 1900.
OMEGA, mormorsur, 36 mm, omgjort till armbandsur, Boett nr.1586900, silver, ankarång, skadad urtavla, bucklor, ca 1912.
MORMORSUR, 35 mm, 14K guld, ankargång, monogram, gravyr, innerlock i 14K guld, skadad urtavla, skadade visare, glas löst, ca 1900.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6917, Serie nr. 5998990, damur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. MET/468-D, cert, juli 1980, box, ytterkartong.
OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 3996298, Boett nr. 4740590, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1909.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual, Day-Date herrur, champagne/index tapetseri.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona herrur, vit/index, passar till Ref nr. 116520.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, Cal 12824, Ref nr. 633.2045.65, 14K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1962.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, No. 222/MMIV, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, juli 2005, box, ytterkartong
IWC, fickur, 53 mm, savonett, Serie nr. 567678, Boett nr. 672314, 18K guld, ankargång, innerlock i 18K guld, ej signerad urtavla, monogram, ca 1913.