281 - 300 av 520
1...141516...26 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 april 2008

Klubbad för

IWC, fickur, 47 mm, Serie nr. 663410, Boett nr. 717758, 18K guld, ankarur, ej signerad urtavla (skadad), bucklor, ca 1917.

4 200 kr

Utrop: 4 600 kr

FICKUR, 51 mm, Boett nr. 47528, savonett, 14K guld, ankarur, skadad urtavla, defekt, bucklor, gravyr, ca 1906.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Movado

MOVADO, fickur, 51 mm, Ref nr. 1316, Boett nr. 326113, savonett, 18K guld, ankarur, defekt, bucklor, gravyr, monogram, ca 1921.

4 000 kr

Utrop: 3 200 kr

FICKUR, 56 mm, jaktur, Serie nr. 151787, Boett nr. 151787, kronograf, 18K guld, ankarur, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1915.

4 000 kr

Utrop: 3 300 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal G.F, Serie nr. 1914979, Boett nr. 1914980, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1906.

650 kr

Utrop: 700 kr

OMEGA, damur, Cal 671, Serie nr. 21455483, Ref nr. 161.017, doublé, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1964.

350 kr

Utrop: 450 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, Cal 2542, Ref nr. 732, Boett nr. NA 6675-1, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1971.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

TISSOT, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1935.

500 kr

Utrop: 550 kr

TISSOT, Seastar, damur, stål, manuell, plexiglas, ca 1960, metallänk ej original.

250 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE, G.T, fickur, 51 mm, Boett nr. 2916759, silver, ankarur, bucklor, ca 1930.

Utrop: 400 kr

Klockor Väckarur

RESEVÄCKARUR, metall/läder, mekanisk, skadad urtavla, ca 1940.

Utrop: 450 kr

FICKURSSTÄLL, vitmetall, gravyr

Utrop: 450 kr

MORMORSUR, 39 mm, silver, cylinderur, nyckeldragare, gravyr, bucklor, ca 1890.

200 kr

Utrop: 250 kr

TAG HEUER, Link Professional, Ref nr. WT1312, Serie nr. MZ2162, damur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, Ref nr. G-B2 BA0556, cert, oktober 2001, box, ytterkartong.

Utrop: 7 500 kr

OMEGA, herrur, Cal 266, Serie nr. 13485766, Ref nr. CK 2639-13, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1953.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, De Ville, "Ile de France", Cal 1430, Serie nr. 50051333, Ref nr. ST 196.0312, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1987.

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

MARVIN, herrur, Cal 520, Boett nr. 0584905, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1948.

1 300 kr

Utrop: 900 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Cal 19 ´´´, Boett nr. 3772892, silver, ankarur, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1909.

550 kr

Utrop: 350 kr

LONGINES, fickur, 54 mm, Cal 19 ´´´, Boett nr. 1941880, silver, ankarur, bucklor, ca 1906.

750 kr

Utrop: 600 kr

FICKUR, signerad "Breguet a Paris", fickur, 53 mm, vitmetall, skadad urtavla, visare saknas, ca 1820.

750 kr

Utrop: 500 kr