Avslutad | Klockor – Lördag 5 april 2008
IWC, fickur, 47 mm, Serie nr. 663410, Boett nr. 717758, 18K guld, ankarur, ej signerad urtavla (skadad), bucklor, ca 1917.
FICKUR, 51 mm, Boett nr. 47528, savonett, 14K guld, ankarur, skadad urtavla, defekt, bucklor, gravyr, ca 1906.
Klockor Movado
MOVADO, fickur, 51 mm, Ref nr. 1316, Boett nr. 326113, savonett, 18K guld, ankarur, defekt, bucklor, gravyr, monogram, ca 1921.
FICKUR, 56 mm, jaktur, Serie nr. 151787, Boett nr. 151787, kronograf, 18K guld, ankarur, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1915.
LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal G.F, Serie nr. 1914979, Boett nr. 1914980, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1906.
OMEGA, damur, Cal 671, Serie nr. 21455483, Ref nr. 161.017, doublé, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1964.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, Cal 2542, Ref nr. 732, Boett nr. NA 6675-1, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1971.
Klockor Revue Thommen
REVUE, G.T, fickur, 51 mm, Boett nr. 2916759, silver, ankarur, bucklor, ca 1930.
TAG HEUER, Link Professional, Ref nr. WT1312, Serie nr. MZ2162, damur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, Ref nr. G-B2 BA0556, cert, oktober 2001, box, ytterkartong.
OMEGA, herrur, Cal 266, Serie nr. 13485766, Ref nr. CK 2639-13, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1953.
OMEGA, De Ville, "Ile de France", Cal 1430, Serie nr. 50051333, Ref nr. ST 196.0312, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1987.
MARVIN, herrur, Cal 520, Boett nr. 0584905, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1948.
OMEGA, fickur, 51,5 mm, Cal 19 ´´´, Boett nr. 3772892, silver, ankarur, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1909.
LONGINES, fickur, 54 mm, Cal 19 ´´´, Boett nr. 1941880, silver, ankarur, bucklor, ca 1906.