1 silverbägare ca: 8 cm, troligtvis ryskt 1800 tal..
Utrop: 200 kr
1 Pokal, mässing med punshad dekor samt infällda mynt 1800-tal, höjd ca:14 cm
Utrop: 425 kr
1 Par försilvrade mässingsljusstakar Skultuna No:12 höjd ca:12 cm
1 Par ljusstakar i sengustaviansk stil höjd ca:23 cm
Utrop: 1 800 kr
1 Kandelaber Hedlund&Co, Eskilstuna höjd ca:54 cm
Utrop: 600 kr
Ragusked, Danmark, I.K Jensen längd ca:40 cm
Utrop: 1 200 kr
1 Tesked i silver 1792, Petter Zethelius
Utrop: 125 kr
Marmelad sked 1871
Utrop: 100 kr
1 Tesked i silver 1872
2 teskedar i silver 1800 tal
1 Servettring, graverad
Utrop: 50 kr
1 armband,1 collier bismarck 14k. Vikt 63,8g
Utrop: 9 000 kr
1 ring 18k med stenar. Vikt 3,4g
Utrop: 650 kr
2 släta ringar 23 k, gravyr. Vikt 11g
Utrop: 2 600 kr
1 mormorsur 14k defekt
1 Tavla olja Alma Öhrström-83 "vardagsbestyr" 53 x 64 cm
Utrop: 4 800 kr
1 Tavla olja Alma Öhrström-81 "Skördegudstjänst" 53 x 64
1 Orkidévas i silver, England, höjd ca:15 cm, bucklor
2 nysilver pjäser med blått insatsglas, Dufva, höjd ca:4 resp 5 cm
1 Hänge i silver med markasiter, import
Torsdag 20 mar 2008
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Storgatan