561 - 580 av 613
1...28293031 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Pant – Torsdag 20 mars 2008

Klubbad för

1 silverbägare ca: 8 cm, troligtvis ryskt 1800 tal..

425 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Pokal, mässing med punshad dekor samt infällda mynt 1800-tal, höjd ca:14 cm

400 kr

Utrop: 425 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par försilvrade mässingsljusstakar Skultuna No:12 höjd ca:12 cm

275 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar i sengustaviansk stil höjd ca:23 cm

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kandelaber Hedlund&Co, Eskilstuna höjd ca:54 cm

2 000 kr

Utrop: 600 kr

Ragusked, Danmark, I.K Jensen längd ca:40 cm

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Tesked i silver 1792, Petter Zethelius

375 kr

Utrop: 125 kr

Marmelad sked 1871

175 kr

Utrop: 100 kr

1 Tesked i silver 1872

Utrop: 100 kr

2 teskedar i silver 1800 tal

100 kr

Utrop: 125 kr

1 Servettring, graverad

275 kr

Utrop: 50 kr

1 armband,1 collier bismarck 14k. Vikt 63,8g

Utrop: 9 000 kr

1 ring 18k med stenar. Vikt 3,4g

Utrop: 650 kr

2 släta ringar 23 k, gravyr. Vikt 11g

Utrop: 2 600 kr

1 mormorsur 14k defekt

550 kr

Utrop: 50 kr

1 Tavla olja Alma Öhrström-83 "vardagsbestyr" 53 x 64 cm

Utrop: 4 800 kr

1 Tavla olja Alma Öhrström-81 "Skördegudstjänst" 53 x 64

Utrop: 4 800 kr

1 Orkidévas i silver, England, höjd ca:15 cm, bucklor

Utrop: 50 kr

2 nysilver pjäser med blått insatsglas, Dufva, höjd ca:4 resp 5 cm

225 kr

Utrop: 50 kr

1 Hänge i silver med markasiter, import

325 kr

Utrop: 125 kr