541 - 560 av 613
1...272829...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 20 mars 2008

Klubbad för

1 litografi oramad Ullström 70/380

300 kr

Utrop: 125 kr

Pantvaror Glas, porslin

MEISSEN Tyskland 1924-1934. Urna med hänklar, porslin, polykrom dekor av blommor samt guld, hänklar

Pantvaror Övrigt

1 Skrivställ porslin(von schierholzt)

325 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

2 gallerskålar med lock Dresden

1 000 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Figurin i stengods av Lisa Larsson sviten stora zoo, giraff höjd ca:37 cm, gustavsberg

1 300 kr

Utrop: 975 kr

Pantvaror Övrigt

1 Glasskål märkt of-32/gu-101 ngt repig, höjd ca:12 cm, diameter ca:25 cm

100 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 spegel lampett sannolikt rysk 1930 tal, anteckning på bakstycke höjd ca:54 cm

700 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

1 spegel med senare bakstycke höjd 87 cm

425 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Fotogenlampa skadad med glaskupa utan brännrör, defekt, diverse porslin

175 kr

Utrop: 50 kr

1 soppslev i silver med träskaft 1809 otydliga stämplar vg stad och smed

650 kr

Utrop: 425 kr

1 Nål i etui 18 k. Vikt 0,8g

225 kr

Utrop: 150 kr

9 kaffeskedar "stadsskedar" Norrtälje

75 kr

Utrop: 50 kr

6 udda skedar i silver

150 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Skål Gustavsberg Josef Ekberg höjd ca:9 1/2 cm dia ca:20 cm, nagg på undersida

400 kr

Utrop: 125 kr

diverse låghaltigt silver. Vikt 55,9g

250 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Övrigt

2 figuriner B&G ca:7 cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

1 Gondol i silver som seglat på de sju kanalerna/ gravyr. Vikt 47,8g

200 kr

Utrop: 50 kr

1 etui i silver, import. Vikt 81,59g

400 kr

Utrop: 125 kr

1 etui i silver, import. Vikt 130,9g

1 400 kr

Utrop: 200 kr

1 Saltkar i form av ett stop av silver

275 kr

Utrop: 100 kr