461 - 480 av 857
1...232425...43 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 januari 2008

Klubbad för

Skål, Orrefors, höjd ca 11cm

200 kr

Utrop: 200 kr

Ljusstake, Ostindina Rörstrand, höjd ca 9,5cm

175 kr

Utrop: 200 kr

Gräddkanna, Ostindia Rörstrand, höjd ca 6cm

250 kr

Utrop: 200 kr

Akvarell, signerad N.A. Wyke Zürich 1897 ca 22x28cm (d)

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Porslin, 4 Tekoppar med fat Ø ca 10cm 4 Assietter Øca 17cm 1 Tekanna , 1 Sockerskål med lock, 1 Gräddkanna, Allt "musselmalet" Royal Copenhagen

2 100 kr

Utrop: 1 500 kr

Glasvas, Orrefors höjd ca 20cm

225 kr

Utrop: 300 kr

Kaffekoppar, 7st med fat Ostindia Rörstrand, kopparnas Ø ca 8,5cm

500 kr

Utrop: 700 kr

Terrin, med lock Ostindia Rörstrand, största diameter utan handtag ca 24cm

1 000 kr

Utrop: 800 kr

Tallrikar, 7st djupa tallrikar Ostindia Rörstrand Ø ca 21cm

650 kr

Utrop: 700 kr

Porslin, Sockerskål med lock Ø ca 10cm 2 Äggkoppar höjd ca 5cm Ostindia Rörstrand

350 kr

Utrop: 400 kr

Spegel, yttermått ca 74,5 x 61cm, skadad ram

300 kr

Utrop: 500 kr

Takkrona med prismor, 4 ljusarmar Barock-stil, 1 prisma saknas

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

Figuriner, Lisa Larsson Gustavsberg, Luciatåg 4 delar

2 100 kr

Utrop: 900 kr

Glasvas, Alvar Aalto höjd ca 16cm, skål Alvar Aalto höjd ca 3cm

900 kr

Utrop: 800 kr

Ring, 18K Ø18 4,4g. Graverad

450 kr

Utrop: 450 kr

Klackring, med sten 18K Ø16¼ 13,1g. Graverad

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

Halskedja, Ankarlänk 18K 50cm 3,4g

425 kr

Utrop: 350 kr

Hänge, med sten 18K 2,8g

475 kr

Utrop: 350 kr

Ring, med sten 18K Ø16½ 4,3g

600 kr

Utrop: 700 kr

Hänge, med sten och diamanter 3x ca 0,01ct 18K 1,5g

300 kr

Utrop: 300 kr