261 - 280 av 857
1...131415...43 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 januari 2008

Klubbad för

Halskedja, Bismarck 48,5cm 18K 43,0g

Utrop: 5 700 kr

Armband, Bismarck 19cm 18K 31,8g

Utrop: 4 200 kr

Ring, 18K vitguld med 12 små åttkantslipade diamanter Ø 17 3,1g

550 kr

Utrop: 600 kr

Ring, 18K vitguld med blå stenar & 6 små diamanter, Ø 17 3,9g

850 kr

Utrop: 700 kr

Ring, i vitguld 18K med diamanter, 6 åttkantslipade ca 0,04ct 1x ca0,05ct äldre slipning Ø 17 2,1g

950 kr

Utrop: 950 kr

Parti guld, 18K med stenar 8,7g

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Mynt, Oscar II 20 Kroner (1874) lägst 18K 8,9g

3 400 kr

Utrop: 1 400 kr

Mynt, Sverige 100 Euro (1996) lägst 18K 8,6g

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr

Ring, 18K med stor sten Ø 17 1/4 9,3g

950 kr

Utrop: 1 200 kr

Ring, i vitguld 18K med grön sten & 7 diamanter, tot 0,17ct enl gravering Ø 14 3/4 14,8g

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

Armband, små skador 18K 19cm 7,4g

850 kr

Utrop: 1 000 kr

Halskedja, Ankar, tvåfärgad 18K & Platina 40cm 3,5g

900 kr

Utrop: 700 kr

Herrur, Certina automatic, repigt plastglas, datum, 14K läderband ej orginal

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

Släta ringar, 2st graverade, 1 mönstrad, Ø 16 3/4-18 1/4. 18K 8,8g

Utrop: 1 100 kr

Ring, i platina med diamanter 8x ca 0,03ct åttkantslipade, Ø 17 1/2, graverad 4,5g

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Karaff, med propp i kristall, höjd 27cm med propp

500 kr

Utrop: 150 kr

Kristall, skål/bonbonjär (ett par små nagg) höjd 14,5cm Ø 15,5cm

200 kr

Utrop: 125 kr

Armband, halvstelt (små repor på blanka sidan) 19cm 18K 60,0g

Utrop: 7 900 kr

Halskedja, Kejsar 18K62cm 201,8g

23 200 kr

Utrop: 27 000 kr

Ring, slät,sliten, Cartier (graverad) 18K Ø 17 1/4 9,9g

Utrop: 1 900 kr