221 - 240 av 857
1...111213...43 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 januari 2008

Klubbad för

Halskedja, 44,5cm 18K 5,1g

Utrop: 750 kr

Halskedja, Venezia 59,5cm 18K (låset är löst) 4,6g

500 kr

Utrop: 600 kr

Hängen, 4 Hängen (3 med stenar) 18K 2,7g

400 kr

Utrop: 425 kr

Armband, med namn med sten (sten sakadad) 19cm 18K 21,5g

Utrop: 2 700 kr

Collier, 42cm, Armband 18cm båda med guldkulor & svarta stenar 21K 23,5g

2 800 kr

Utrop: 3 300 kr

Halskedja, 46cm lägst 18K små skador 17,7g

Utrop: 2 700 kr

Armband, 17,5cm med 4 berlocker, skadat lås, 21K 8,8g

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

Halskedja, 42cm Hänge (nyckelpiga) skadad emalj, 18K 4,5g

Utrop: 600 kr

Armringar, 2st mönstrade, Ø 6cm 21K (ngt skeva) 28,2g

Utrop: 4 200 kr

Hänge, lägst 21K 4,8g

600 kr

Utrop: 700 kr

Ringar, 2st med stenar lägst 18K skev skena 6,7g

750 kr

Utrop: 900 kr

Set, Hänge, par Örhängen med sten lägst 18K 10,5g

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Klackring, 18K i vitguld med 5 små diamanter, åttkantslipade. Ø 18 6,8g

Utrop: 1 400 kr

Ring, 18K (Orm) med diamant, äldre slipad, ca 0,12ct, Ø 17 1/2 7,4g, repig

Utrop: 1 700 kr

Hänge, 18K med sten, sigill JFR. bruttovikt 16,2g

2 000 kr

Utrop: 2 100 kr

Nålar, 2st med stenar 14 & 18K 2,7g

450 kr

Utrop: 300 kr

Armband, Pansar 20,5cm 18K 64,1g

8 200 kr

Utrop: 9 500 kr

Ring, 18K (små repor) med diamanter 12x ca 0,01ct Ø 17 1/4 16,0g (några stenar med liten nagg)

Utrop: 3 500 kr

Ring, 18K i vitguld med 122 diamanter fr 0,01-0,03ct ingrav 2,93ct Ø 17 1/2 11,7g

7 900 kr

Utrop: 7 600 kr

Ringar, 2st med små diamanter (1 m 12x ca 0,005ct, 1 m röd st & 16xca 0,02ct,1 lös) Ø17 1/2-18 4,8g

Utrop: 1 800 kr