Avslutad | Klassiska – Lördag 23 februari 2008
PÄRLCOLLIER, doserad, 3,6 - 7,2 mm odlade pärlor, silverlås med strass och imitationspärla, längd 53 cm.
KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld med briljant 0,13 ct, vikt 5,5 g , längd 40 cm, Galaxia Strömdahls.
RING, 14K vitguld, smaragd, åttkantslipade diamanter ca 1,00 ctv ca I(TCr)/P, skador, nagg, stl 17 1/4 mm, vikt 9,4 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 0,57 ct, ca H(W)/VS, vikt 7,8 g, stl 15 1/4 mm + .
Visa varaSmycken Alliansring
ALLIANSRING, 18K guld med 5 briljanter 0,84 ctv, ca H(W)/SI, vikt 4,8 g, stl 17 1/2 mm +.
KEDJA/HÄNGE, 18K guld, rodierat, med briljant 0,06 ct, ca H(W)/VS, vikt 3,7 g, längd 43 cm.
ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0,61 ct, ca TW(G)/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g.
SET I 3 DELAR, förgyllt silver med granater, collier, längd 42 cm, armband, längd 18,5 cm, örhängen med clips.