421 - 440 av 459
1...212223 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 17 januari 2008

Klubbad för

1 Litografi Hugo Zuhr "pilträdet" 310/360, ca 26x41cm (d)

125 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Skål Gustavsberg "Ekberg" h:8cm #289 (krackelerad på insidan)

550 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Taklampa med pergamentskärmar (skador, slitage-EJ funktionsgaranti!)

125 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar Skultuna i mässing (slitage), höjd ca 11,5cm

175 kr

Utrop: 200 kr

2 kaffeskedar i silver, vikt 36,4gram

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Sked i silver, vikt 19,1gram

100 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Figurin, parian, "flicka på korgkant", höjd ca 18,5cm

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Barnservis, Rörstrand, 15delar, (höjd på soppterrin ca 10cm-saknar lock), skada, nagg, slitage

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Brevpress i glas, "med blommor", höjd ca 9cm

300 kr

Utrop: 375 kr

Pantvaror Övrigt

1 Figurin, Goebel, "flicka med gäss", höjd ca 11,5cm

500 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Figurin, "flicka som stickar" (saknar del-skada), höjd ca 9,5cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Fat i tenn (graverad-repor), längd ca 37cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

4 Fat, i tenn, "Shreuder & Olsson", diameter ca 27,5cm

425 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par väggplåtar, i koppar (lagade, slitage), längd ca 34cm

400 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

4 koppardelar/mässing (skador, slitage), stämplar finns (största kannans höjd ca 13cm

125 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

5 Kopparpjäser (skadade)

250 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bojan blå / vit, Kina (sprucken botten), slitage, saknar lock, höjd ca 22 cm

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Liten vas blå/vit, höjd ca 10cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Akvarell, Erik Forsman "tomte", ca 7x12cm

1 700 kr

Utrop: 975 kr

Pantvaror Övrigt

1 Akvarell, Erik Forsman, "tomte", ca 7x12cm

1 700 kr

Utrop: 975 kr