501 - 520 av 876
1...252627...44 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 8 januari 2008

Klubbad för

Tavla, duk sign. A-L Tejert, röd blomma mot rosa bakgrund, 46 x 37 (d)

250 kr

Utrop: 300 kr

Tavla, duk sign. A-L Tejert, landskap med allé, 45 x 41 (d)

400 kr

Utrop: 300 kr

Tavla, pannå sign. A-L Tejert, stillben med gipshand, 43 x 43 (d)

200 kr

Utrop: 300 kr

Tavla, duk sign. A-L Tejert, stilleben med bok, 50 x 48 (d)

275 kr

Utrop: 300 kr

Tavla, duk sign. A-L Tejert, konstnärsstilleben, 29 x 32 (d)

200 kr

Utrop: 300 kr

Tavla, duk sign. A-L Tejert, stilleben med värmelampa och giftflaska, 36 x 45 (d)

400 kr

Utrop: 300 kr

Litografi, sign C . Müller , "Utsighten af Linnés Hammarby ifrån S.O." 14 x18 (d)

450 kr

Utrop: 600 kr

Tavla, olja på duk sign. Jungstedt, 45 x 27 (d)

1 000 kr

Utrop: 2 000 kr

Tavla, duk sign. Ellis Wallin, 40 x 32, kustmotiv (d)

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Tavla, akvarell sign. Å Winnberg, 25 x 34 stillében (d)

500 kr

Utrop: 1 000 kr

Tavla, pannå sign. R Falk, 28 x 38, stilleben (d)

2 100 kr

Utrop: 1 500 kr

Tavla, pannå sign. V Holmqvist, 49 x 59, kustmotiv (d)

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Tavla, pannå sign. V Holmqvist, 60 x 88, kustmotiv (d)

Utrop: 1 700 kr

Litografi, sign. Appel, ca 70 x 50 (d)

3 200 kr

Utrop: 4 500 kr

Tavla, pastell sign. Brandt, 25 x 70 (d)

Utrop: 4 500 kr

Tavla, Olja på duk Sign. Ellis Wallin "Samhället vid havet" 45 x 38 (d)

Utrop: 4 000 kr

Tavla, Olja på duk, Stilleben/Interiör Signerad AW-40 (Ana Wilhelmson-Lagerman) 53 x 78 (d)

Utrop: 7 000 kr

Pantvaror Övrigt

Flugfiskespö, Sage 8124-3 Graphite IV, med etui, Rulle Loop Evotec 7ten

3 100 kr

Utrop: 1 600 kr

Pantvaror Övrigt

Skepp, av glas i flaska "Cutty Sark" längd 42 cm och höjd 18 cm med trästativ

1 100 kr

Utrop: 500 kr

Diamant, 1x ca 0,45ct med Diamond Identification Report

5 000 kr

Utrop: 5 200 kr