481 - 500 av 808
1...242526...41 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 november 2007

Klubbad för

Litografi, signerad A Tallberg (Axel) 4/20 "Alar på Utö" ca 32x50cm

Utrop: 900 kr

Litografi, signerad Roland Svensson 57/250 ca 22x16cm (d)

Utrop: 1 000 kr

Tändare, Dunhill, plätterad, med etui

500 kr

Utrop: 700 kr

Slidkniv, med slida, signerad RJ (Roland Jansson) Samearbete. Längd totalt (kniv i slida) ca 22,5cm

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Slidkniv, med slida signerad RJ 2005 (Roland Jansson) Samearbete, längd totalt (kniv i slida) ca 24,5cm

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

Vinglas, 4 st Orrefors, höjd ca 14cm

850 kr

Utrop: 400 kr

Flakong, signerad Bertil Vallien Kosta Boda. Höjd ca 6cm

425 kr

Utrop: 600 kr

Glasskål, Järvsö konstglashytta Ø ca 15cm

Utrop: 250 kr

Vas, med fat, signering oläslig, vasens höjd ca 14,5cm, fatets Ø ca 21,5cm

Utrop: 300 kr

Skål, i kristall Orrefors Ø 11,5cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Skål, i kristall med dekor, signering oläslig. Höjd ca 10,5cm

150 kr

Utrop: 250 kr

Fat, signerat Steninge Slott 2003 Ø ca 37cm

700 kr

Utrop: 400 kr

700 kr

Utrop: 400 kr

Fat, signerat Steninge Slott 2004 Ø ca 37cm

750 kr

Utrop: 400 kr

Ring, 18K Ø18 3,7g. Tvåfärgad

600 kr

Utrop: 650 kr

Parti guld, 18K 1,3g

125 kr

Utrop: 150 kr

Ring, med diamant 1xca 0.55ct 18K Ø17½ 4,8g

Utrop: 8 100 kr

Pantvaror Övrigt

Ring, med diamanter 7xca 0.05ct 18K vitguld Ø15¾ 3g. Graverad

Utrop: 1 500 kr

Armband, Bismarck med berlocker 18K 18cm 15g

1 500 kr

Utrop: 2 300 kr

Parti guld, skadat, graverat 18K 19,7g

1 900 kr

Utrop: 2 300 kr