601 - 620 av 854
1...303132...43 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 22 november 2007

Klubbad för

1 Collier, ca 40cm, 1 Par örhängen, Stigbert, silver. Vikt 73,5g

1 600 kr

Utrop: 350 kr

1 Skål, Gustaf Janson, C.G.Hallberg, år 1959, H. 7cm, silver. Vikt 163,6g

600 kr

Utrop: 700 kr

1 Hänge med camé, skrivet på baksidan med spritpenna, 18K. Vikt 9,3g

Utrop: 1 500 kr

1 Brosch med vita stenar, 18K. Vikt 3,6g

500 kr

Utrop: 600 kr

1 Brosch med vita stenar och pärla, pärlan sliten, 18K. Vikt 2,5g

Utrop: 400 kr

1 Damur Beltex, manuell, stelt armband, ngt bucklig, 18K. Vikt 13,6g

Utrop: 1 300 kr

1 Cigarettetui, gravyr, bucklor, silver. Vikt 101,3g

250 kr

Utrop: 300 kr

1 Ring "vikingaskepp", stl: 19 1/4, 18K. Vikt 21,7g

Utrop: 3 400 kr

6 Gafflar, mod: Svensk, silver. Vikt 254,1g

800 kr

Utrop: 700 kr

1 Armring, silver. Vikt 44,4g

275 kr

Utrop: 50 kr

1 Gräddsnipa, T.Eldh, silver. Vikt 49,1g

225 kr

Utrop: 50 kr

4 Skedar, 4 Gafflar, 4 Knivar, 4 Kaffeskedar, mod: Rosenholm, silver

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Collier, ca 70cm, bärnsten?

125 kr

Utrop: 50 kr

1 Armband med turkosa stenar, 1 sten saknas, vitmetall

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Ring, öppen, ställbar storlek, silver. Vikt 9g

250 kr

Utrop: 50 kr

1 Hänge/Medaljong med emalj, förgyllt. Vikt 8,6g

450 kr

Utrop: 50 kr

1 Brosch med turkosa stenar, silver. Vikt 25,6g

150 kr

Utrop: 50 kr

1 Bägare, H. 23cm, år 1896, gravyr, silver. Vikt 526,2g

Utrop: 2 500 kr

1 Kedja, ca 60cm, silver. Vikt 45,9g

275 kr

Utrop: 250 kr

1 Kedja Ankar, ca 55cm, silver. Vikt 173,4g

1 400 kr

Utrop: 750 kr