281 - 300 av 356
1...141516...18 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 8 november 2007

Klubbad för

1 Tavla Olja G Rudberg "sund/backar hven" 57 x 72 cm (d)

Utrop: 16 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Schackspel med pjäser Kina

1 500 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kristallskål Gunnar Cyrén Orrefors (graverad, nagg) diameter:24cm

700 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Ljusstake mässing skador

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Keramikvas Upsala Ekeby av Mari Simmulson "Sagina" (d)

275 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Keramikfigurin Lladro "kvinna med katt" h. 20cm

425 kr

Utrop: 300 kr

1 Teckning Stig Claesson-75 "hund i koja" 23x36 cm (d)

1 700 kr

Utrop: 1 000 kr

1 Tavla, litografi 15/100, sign Lennart Jirlow,"Bagare med baguetter i fransk gatumiljö", ca 39x53cm (d)

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Tavla litografi Olle Baertling 1970-74 1/100 (d)

8 500 kr

Utrop: 11 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Flaskskepp som går under danskflagg i orolig sjö..

Utrop: 400 kr

1 Etsning Louis Bastin sterbhus signerad 2/200

Utrop: 375 kr

1 Pastell signerad H. Lindberg samt a tergo"lars med påskägget" 28 x 22 cm

Utrop: 600 kr

1 Tavla litografi Harald Lindberg 0/30 "Marint" (d)

Utrop: 750 kr

1 Tavla olja troligen Sven Kruger "augustikväll" (d)

600 kr

Utrop: 800 kr

1 Tavla litografi Roland Svensson 25/369 "skärgård" (d)

650 kr

Utrop: 600 kr

1 Ring med granater 18k strl. 17 1/4 3,2 gram. Vikt 3,2g

375 kr

Utrop: 500 kr

1 Tavla Beth Zeeh akvarell 65x97 cm "strandparti" (d)

Utrop: 1 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Spegel med gouacher sengustaviansk h 105 b 40 skador

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar förgyllda h 27 cm skador

1 Kolritning "Ångbåt" Harald Lindberg 11x15 cm & 2 oramade liton (d)

425 kr

Utrop: 50 kr