Ring, vitguld, med stenar, 14K 4,2g Ø 15 3/4
Utrop: 350 kr
Rosettring, med sten och 12st Diamanter, ca 0,03ct/st, 18K 4,9g Ø 17 3/4
Utrop: 1 100 kr
2 Ringar, med sten, 18K 6,3g Ø 17 1/2 och 19
Ring, med sten, 18K 4,3g skenan skev
Utrop: 500 kr
Halssmycke, Bismarck, med gulddroppar, 18K 6,5g 44cm
Utrop: 950 kr
Armband, X-länk, 18K 5,8g 19,5cm
Utrop: 850 kr
Ring, med stenar, lagning, en sten saknas, skenan skev 14K 4,6g
Klackring, 14K 8,5g Ø 15 3/4
Utrop: 700 kr
4 Ringar, släta, graverade, 18K 14,6g
Utrop: 1 800 kr
Ring, med 5 små Diamanter, 18K 1,5g Ø 15 3/4
Utrop: 275 kr
Ring, med stenar, 18K 1,3g Ø 16 3/4
Utrop: 250 kr
Knappar, 1par Manschettknappar, 18K 10,9g
Utrop: 1 900 kr
Parti Guld, defekt, graverat och udda, 18K 10,6g
Utrop: 1 300 kr
3 Ringar, varav en med stenar, 18K 7,1g Ø 21 3/4, 17 3/4
Utrop: 1 200 kr
Ring, slät, graverad, 18K 4,5g Ø 17 3/4
Utrop: 550 kr
Halskedja, vikskador, slitet lås, 18K 13,0g 42cm
Utrop: 1 500 kr
Armband, Cordel, 18K 1,9g 18,5cm
Halskedja, Pansar, 18K 13,9g 51,5cm
Utrop: 2 000 kr
Colliér, Bismarck, doserad, 18K 12,7g 48cm, fjäder i låset defekt
Halskedja, Figaro, 18K 3,9g 49,5cm, låset defekt
Utrop: 475 kr
Tisdag 25 sep 2007
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning AB