81 - 100 av 250
1...456...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 oktober 1997

Klubbad för

FICKUR, silver, nyckeldragare, Alfr. Wallin, Tidaholm, 1870-75.

Utrop: 800 kr

Bild saknas

FICKUR, dam, silver, 1880-tal.

200 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, silver, cylinder, nyckeldragare, 1870-tal.

Utrop: 350 kr

Bild saknas

FICKUR, silver, duplex-gång, centrumvisare, nyckeldragare.

Utrop: 600 kr

FICKUR, silver, cylinder, tidigt 1900-tal.

Utrop: 350 kr

Bild saknas

Klockor Elgin

ELGIN, FICKUR, "coinsilver", nyckeldragare, verk nr 334 2 94 G.M Wheeler.

400 kr

Utrop: 450 kr

Bild saknas

FICKUR, WALLERIUS, Norrköping, metall, minutvisare ej original.

625 kr

Utrop: 450 kr

FICKUR, metall, "Victor", cylinder, buckla.

Utrop: 550 kr

FICKUR savonette 14K American Watch Co nyckeldragare

Bild saknas

MORMORSUR, 14K guld, 1890-tal.

925 kr

Utrop: 900 kr

OMEGA damur 18K med 2 briljanter 8/8 ca 0.04ct

Utrop: 2 300 kr

FICKUR, silver, 1890-tal.

Utrop: 650 kr

Bild saknas

FICKUR, silver, 1880-tal.

Utrop: 450 kr

FICKUR, silver, ocirkulerat, 1930-tal.

Utrop: 1 400 kr

Bild saknas

Klockor Alpina

ALPINA FICKUR, silver, gravyr.

500 kr

Utrop: 550 kr

PRESIDENT, FICKUR, silver, sliten.

Utrop: 750 kr

Bild saknas

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, damur silver, pärlemor, quartz, läderband. design Ole Kortzau.

Utrop: 3 800 kr

Bild saknas

TISSOT, armbandsur, stål, svart urtavla, manuell. 1950-tal. repor.

300 kr

Utrop: 350 kr

Bild saknas

HERRUR, Zenith, manuell, vikt 90,0 g

Utrop: 9 500 kr

FICKUR, silver, gravyr.

Utrop: 450 kr