61 - 80 av 250
1...345...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 oktober 1997

Klubbad för
Bild saknas

OMEGA, Seamaster, herrur, 18K guld, automat.

Utrop: 5 700 kr

Bild saknas

FICKUR, 14K guld, manuell

Utrop: 2 000 kr

Bild saknas

ROYAL, herrur, 18K guld med datum och doublé band

Utrop: 900 kr

Bild saknas

SPINDELUR, silver, Niclas Lind, London, 1830-tal, visarna ej original, kedja saknas

875 kr

Utrop: 700 kr

SPINDELUR, Th. Witt, London, silver, bucklor.

Utrop: 900 kr

SPINDELUR, silver, Bordier Genève, 1840-tal, defekt.

Utrop: 700 kr

SPINDELUR, förgyllt, osignerat, dekorerat verk, troligen 1860-tal, allt original.

Utrop: 1 400 kr

Bild saknas

FICKUR, engelskt, ankargång, silver, verket intakt, allt original.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Bild saknas

FICKUR, cylinder, silver ca 1860-65.

300 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, cylinder, silver, nyckeldragare, D.O. Sangberg, Malmö.

Utrop: 350 kr

FICKUR, cylinder, silver ca 1880, urtavla def.

Utrop: 350 kr

Bild saknas

FICKUR, silver, cylinder, nyckeldragare, ljusblå silfferzon, 1865-75.

300 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, silver, cylinder, målat kvinnoporträtt i urtavlan defekt, ca 1880.

Utrop: 450 kr

FICKUR, silver, damur, ca 1880.

Utrop: 350 kr

MORMORSUR, cylinder,silver, gravyr. 1880.

Utrop: 450 kr

Bild saknas

MORMORSUR, silver, sigill.1880-90.

300 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, silver, cylinder, nyckeldragare, skada i urtavlan, 1870-tal.

Utrop: 250 kr

FICKUR, silver, cylinder, nyckeldragare, 1860-tal. Defekt urverk

Utrop: 450 kr

FICKUR, silver, cylinder, nyckedragare, dekoration baksida och glasring, 1870-tal.

Utrop: 350 kr

FICKUR, silver, engelskt, osignerat, 1870-1880.

Utrop: 450 kr