461 - 480 av 500
1...232425 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 13 september 2007

Klubbad för

1 Vas, Kosta Boda, sign A.Ehrner 49211 höjd ca :33cm (d)

Utrop: 1 900 kr

1 "Karaff med propp" sign Ann Wåhlström, Kosta Boda,"art collection" nr: 89281, höjd ca 41cm (d)

Utrop: 1 150 kr

1 Vas, blå/vit, "orientaliskt motiv", Höjd: ca 20 cm

Utrop: 650 kr

Porslinsfigurin "Brudpar", Capodimonte style, höjd ca 30cm (d)

200 kr

Utrop: 250 kr

1 Porslinsfigurin "häst", Franklin Mint, höjd ca 20cm (d)

325 kr

Utrop: 200 kr

1 Porslinsfigurin "Moses med stentavlorna", ILadró (lagad hand), höjd ca 40cm (d)

275 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kristallvas, med fågelmotiv (bär signatur), höjd ca 20cm

Pantvaror Övrigt

1 Dessertsked "Disa", i silver (repig)

Pantvaror Övrigt

1 Bägare (bucklig), i silver, år 1945, höjd ca 7cm. Vikt 46g

Pantvaror Övrigt

2 Skedar (graverade), i silver. Vikt 67,59g

Pantvaror Övrigt

1 Sked, "rosmotiv", längd ca 16cm. Vikt 27,7g

Pantvaror Övrigt

1 Etui i silver (graverad, med trä invändigt, ) B Erlandsson, år 1913

Pantvaror Övrigt

1 Par Bordslystrar / varav 1 bucklig , höjd ca 37cm

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Ram ca 10x10cm, i grön sten med detaljer i förgylld metall, samt röd sten & diamanter ca tot 1 ct

60 000 kr

Utrop: 3 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Spegel, förgylld, ca 1760-tal med genombrutet krön av blommor & rocailler, (sliten förgyllning, sprickor, saknar bakstycke), 1 ramen infällt spegelglas (sprickor), bytt spegelglas? ca 125x48cm, Åkerblad ?

Utrop: 32 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Spegel "Gustaviansk stilkopia", förgylld ram (skadad), höjd ca 73cm

475 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par örringar, 18K. Vikt 2g

225 kr

Utrop: 275 kr

Pantvaror Övrigt

1 Armband Bismarck, 17,5cm, 18K. Vikt 1,8g

225 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

1 Ring, Bismarck, stl: 15 1/2, 18K. Vikt 1,5g

175 kr

Utrop: 225 kr

Pantvaror Övrigt

Diverse smycken, (defekta), 18K. Vikt 2,5g

Utrop: 350 kr