Avslutad | Pant – Torsdag 13 september 2007
Klubbad för
1 "Karaff med propp" sign Ann Wåhlström, Kosta Boda,"art collection" nr: 89281, höjd ca 41cm (d)
Pantvaror Övrigt
1 Bägare (bucklig), i silver, år 1945, höjd ca 7cm. Vikt 46g
Visa varaUtgått
Pantvaror Övrigt
1 Etui i silver (graverad, med trä invändigt, ) B Erlandsson, år 1913
Visa varaPantvaror Övrigt
1 Ram ca 10x10cm, i grön sten med detaljer i förgylld metall, samt röd sten & diamanter ca tot 1 ct
Pantvaror Övrigt
1 Spegel, förgylld, ca 1760-tal med genombrutet krön av blommor & rocailler, (sliten förgyllning, sprickor, saknar bakstycke), 1 ramen infällt spegelglas (sprickor), bytt spegelglas? ca 125x48cm, Åkerblad ?