361 - 380 av 500
1...181920...25 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 13 september 2007

Klubbad för

1 Osthyvel, GAB modell Prins Albert, silver

650 kr

Utrop: 200 kr

1 Smörkniv, GAB modell Prins Albert, silver

300 kr

Utrop: 50 kr

300 kr

Utrop: 50 kr

2 Dessertskedar, GAB modell Prins Albert, silver. Vikt 74g

500 kr

Utrop: 200 kr

5 Kaffeskedar, GAB modell Prins Albert, silver

750 kr

Utrop: 275 kr

5 Bordskedar, GAB modell Prins Albert, silver

1 300 kr

Utrop: 800 kr

6 Bordsknivar, GAB modell Prins Albert, silver

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

6 Bordsgafflar, GAB modell Prins Albert, silver

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

1 Ask med ros-utsmyckat lock, Skultuna Q10

275 kr

Utrop: 50 kr

1 Hänge "kula", stämplat Tiger, silver. Vikt 9,4g

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Hänge "kula", stämplat Tiger, silver (saknar ögla). Vikt 9,4g

50 kr

Utrop: 50 kr

1 Kedja, 60cm, silver. Vikt 25,5g

275 kr

Utrop: 50 kr

1 Kedja Pansar, 50cm, silver. Vikt 53,6g

350 kr

Utrop: 200 kr

6 Kaffeskedar, modell Tornedal, silver, etui

550 kr

Utrop: 300 kr

1 Silversked, stämplad JLH, silver. Vikt 11,1g

150 kr

Utrop: 50 kr

1 Herrur, Citizen, quartz (repigt glas), doublé med läderband (slitet), # 841137

325 kr

Utrop: 50 kr

1 Bägare i silver, invändigt förgylld, Jonas Berg, Stockholm, år 1757, h: 6,5cm (graverad)

3 000 kr

Utrop: 3 900 kr

1 Ring med diamanter ca 0,50ct (5st), stl:17 1/4, 18K. Vikt 7,5g

3 900 kr

Utrop: 3 900 kr

RING i 18K guld och vitguld med en briljant ca 3,30 ct, ca I(TCR)/Piqué3, samt 8 briljanter ca 0,08 ct totalt, ca W/VS, vikt 7,8 g.

53 000 kr

Utrop: 48 000 kr

RING, CHOPARD, " Happy diamonds ", ref nr. 82/3179, 18K guld med 3 briljantslipade diamanter 0,17 ct totalt TW/VVS, vikt 18,8 gram

6 500 kr

Utrop: 5 500 kr