281 - 300 av 500
1...141516...25 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 13 september 2007

Klubbad för

1 Par örhängen "droppar", 18K. Vikt 1,3g

Utrop: 200 kr

1 Berlock "blomma" med vit sten. Vikt 1,2g

150 kr

Utrop: 175 kr

3 Par örknappar (1 med vita stenar, 1 stopp saknas), 18K. Vikt 2,5g

Utrop: 350 kr

3 Omaka örhängen (2 med diamanter tot ca 0,015ct), 18K. Vikt 1g

125 kr

Utrop: 50 kr

Diverse smycken (vissa defekta), 18K:14,1g 14K:1,0g. Vikt 15,1g

Utrop: 2 100 kr

1 Berlock vitguld med diamant ca 0,01ct, 18K. Vikt 0,4g

250 kr

Utrop: 50 kr

1 Ring med diamanter ca 0,06ct (12st), stl:16, 18K. Vikt 2,1g

350 kr

Utrop: 300 kr

1 Ring med diamanter ca 0,015ct (3st9, stl:18, 18K. Vikt 2g

225 kr

Utrop: 275 kr

1 Klackring med diamanter ca 0,09ct (3st), stl:15, 18K. Vikt 3,7g

425 kr

Utrop: 550 kr

1 Ring "mynt", stl:16 1/4, minst 14K. Vikt 3,2g

275 kr

Utrop: 350 kr

1 Kedja Ankar 44cm, 1 Hänge med svart sten, 18K. Vikt 4g

500 kr

Utrop: 550 kr

1 Armband Pansar, 20cm, 18K. Vikt 12,3g

1 300 kr

Utrop: 1 700 kr

1 Armband Pansar, 18cm, 18K. Vikt 21g

Utrop: 2 900 kr

1 Armband 19,5cm, 18K. Vikt 6,1g

650 kr

Utrop: 850 kr

1 Stelt armband (buckligt), 18K. Vikt 12,6g

Utrop: 1 800 kr

1 Ring med diamanter ca 0,25ct (5st, gammal slipning), stl:16 1/2, 18K (graverad). Vikt 2g

850 kr

Utrop: 950 kr

1 Ring vitguld med diamanter ca 0,73ct (9st), stl:18 3/4, 18K. Vikt 3,3g

Utrop: 6 500 kr

1 Ring med diamanter ca 0,60ct (3st) & rosenstenar, stl:17, 18K. Vikt 7,3g

5 300 kr

Utrop: 6 100 kr

Diverse smycken (defekta, vissa med camé), 18K. Vikt 13,9g

1 500 kr

Utrop: 1 900 kr

1 Gräddkanna, stämplad GC, Stockholm år 1951, silver (förgylld invändigt). Vikt 254,3g

700 kr

Utrop: 950 kr