Avslutad | Pant – Tisdag 24 juli 2007
Klubbad för
Litografi, signerad Astri Bergman Taube-75 141/225 "Utsikt från Everts kammare" ca 41x54cm, saknar glas
Målning, i olja på duk signerad R Thegerström (Robert) ca 64x53cm, skador på duk och ram (d)
Bestick, 5 smörgåsknivar längd ca 17,2cm, 5 smörgåsgafflar längd 14,7cm, 6 dessertskedar längd ca 14,6cm , allt i silver modell Symfoni
Herrur, Longines Ref L2. 605.4 Automat Charles Lindberg # 2892/3000, skelettboett, läderband 23cm, repor på glas