481 - 500 av 745
1...242526...38 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 24 juli 2007

Klubbad för

Såsskål, med lock "Musselmalet" Royal Copenhagen höjd ca 12cm längd ca 24,5cm

1 700 kr

Utrop: 1 200 kr

Skål, med genombruten kant "Musselmalet" Royal Copenhagen höjd ca 7cm

350 kr

Utrop: 400 kr

Ströare, salt och peppar "Musselmalet" Royal Copenhagen höjd ca 6cm

550 kr

Utrop: 400 kr

Karott, "Musselmalet" Royal Copenhagen längd totalt ca 27cm

850 kr

Utrop: 600 kr

Fat, 2 Serveringsfat "Musselmalet" Royal Copenhagen längd ca 22cm

650 kr

Utrop: 600 kr

Litografi, signerad Astri Bergman Taube-75 141/225 "Utsikt från Everts kammare" ca 41x54cm, saknar glas

2 800 kr

Utrop: 500 kr

Figurin, "Adam" Lisa Larsson Gustavsberg ca 19cm

900 kr

Utrop: 600 kr

Figurin, "Eva" Lisa Larsson Gustavsberg ca 19cm

900 kr

Utrop: 600 kr

Litografi, signerad Max Walter (Svanberg) 57 ca 60x52cm (d)

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Målning, i olja på duk signerad R Thegerström (Robert) ca 64x53cm, skador på duk och ram (d)

Utrop: 1 200 kr

Klocka, Skeppsklocka märkt "Fram" Ø ca 19cm, naggar

300 kr

Utrop: 500 kr

Slidkniv, med slida signerad N## -95, samearbete, längd ca 23cm (kniv i slida)

950 kr

Utrop: 1 500 kr

Slidkniv, med slida signerad F.O. samearbete, längd ca 21cm (kniv i slida)

Utrop: 1 500 kr

Bestick, 5 smörgåsknivar längd ca 17,2cm, 5 smörgåsgafflar längd 14,7cm, 6 dessertskedar längd ca 14,6cm , allt i silver modell Symfoni

2 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Skedar, Kaffe/mockaskedar 12st i silver Norsk modell längd ca 10,2cm

300 kr

Utrop: 300 kr

Takkrona, med prismor veneziansk modell. Ej komplett, Renoveringsobjekt

Utrop: 400 kr

Golfklubba, Callaway 5W 19°, repor

Utrop: 700 kr

Golfklubba, Callaway 3W 15°, repor

500 kr

Utrop: 700 kr

Herrur, Longines Ref L2. 605.4 Automat Charles Lindberg # 2892/3000, skelettboett, läderband 23cm, repor på glas

5 600 kr

Utrop: 2 200 kr

Herrur, Tissot Ref T461, quartz, datum, safirglas, läderband med viklås 20cm går ej

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr