Avslutad | Klassiska – Lördag 30 juni 2007
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 1,00 ct, ca H(W)/SI1, stl. 16 3/4, vikt 3,8 g
ALLIANSRING, 18K vitguld, 6 briljanter ca 0,72 ctv, ca TW/VS, stl. 16 ½, vikt 4,5 g
SMYCKESSET, collier, armband, brosch och örhängen, förgyllt silver med camé längd 44 + 19 cm, stift
Smycken Smaragdring
SMARAGDRING, 18K guld med smaragder och 4 briljanter ca 0,05 ctv, vikt 3,4 g, stl 16 3/4+
RING, 18K vitguld med blå topas och 6 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, vikt 3,2 g, stl 16 3/4
Smycken Medaljong
MEDALJONG, 18K vitguld, oval, åttkantslipad diamant ca 0,02ct (nagg), ca 17×35 mm, vikt 6,3 g
Smycken Medaljong
MEDALJONG, 18K vitguld, diameter 22 mm, dekor, åttkant- slipad diamant ca 0,015ct, vikt 5,7 g, endast ett glas